1 Eylül kutlandı

Must read

1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla, bazı örgütler ara bölgede eylem gerçekleştirdi.

YKP, KTOEÖS, KTÖS, GÜÇ-SEN, DAÜ-BİR-SEN, TIP-İŞ, BASIN-SEN, Baraka Kültür Merkezi, Barikat Gazetesi, Gelecek Gazetesi, Pir Sultan Abdal, KGP, Çağ-Sen, Youth Against Nationalism, HAD, İki toplumlu Birleşik Kıbrıs Öğretmenler Platformu 1 Eylül akşamı gerçekleşen etkinliğe katıldılar…

Örgütler, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla gerçekleştirdikleri etkinlikte,  iki toplumlu etkinliğe izin vermeyen  Birleşmiş Milletleri de protesto etti.

18:30’da Kuğulu Park’ta buluşan örgütler burdan ara bölgeye yürüdü. Ara bölgede ise ortak açıklama okundu, Sol Anahtarı kısa bir müzik dinletisi verdi ve etkinlik daha sonra sona erdi.

YKP eyleme kendi korteji ile katıldı. Saat 18:00’de YKP Genel Merkezi önünde buluşan YKP üye, sempatizan ve parti dostları buradan Kuğulu Parka yürüdü. Diğer örgütlerle birlikte ise YKP korteji ara bölgedeki etkinliklere birlikte yürüyerek katıldı.

[pe2-gallery album=”aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIveWVuaWtpYnJpc3BhcnRpc2kvYWxidW1pZC81NjQ3NjQxMzMyMTc5MTczNzI5P2FsdD1yc3MmYW1wO2hsPWVuX1VTJmtpbmQ9cGhvdG8=”]

- Advertisement -spot_img

More articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

Latest article