YKP, KSP, Baraka Kültür Merkezi ve Barikat Gazetesinden pankartlara müdahale edilmesini kınadı

Must read

YKP, KSP, Baraka Kültür Merkezi ve Barikat Gazetesi, polisin Yasemin Hareketi, KTOEÖS ve Barikat’ın pankart, döviz ve bayraklarına müdahale ettiği ve şiddet kullandığı iddiasıyla yaşananları kınadı. Örgütlerin ortak açıklaması şöyle:

“Bugün bir kez daha İnönü Meydanı tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Kalabalık ve coşku tarihe atılmış yeni bir imzaydı.

TC-KKTC bayraklarının taşınması gibi, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağının taşınması da bu mitingin bir rengi olması gerekirken, polisin bazı bayraklara müdahale etmesi bazılarına etmemesi anlaşılır değildir. Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Kıbrıs’ın kuzeyinde yasaklanmadığına göre bu müdahaleler daha da anlamsız olur. Ayrıca alanda başka Kıbrıs Cumhuriyeti bayraklarının olması ve herhangi bir gerginliğe sebep olmaması, “provokasyon olacak” iddiası ile bu müdahalenin yapılmış olma ihtimalini saf dışı bırakır…

Yasemin Hareketi, KTOEÖS ve Barikat’ın küfür içermeyen pankart, döviz ve bayraklarına müdahale ve şiddet kullanılmasını kınıyoruz…

Bizler, bu saldırıları söz, düşünce ve ifade özgürlüğüne yapılmış bir saldırı olarak algıladığımızın da altını çizeriz…”

 

- Advertisement -spot_img

More articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

Latest article