Menfur saldırı tekniği gelişti, Basın mensubu Mutlu Esendemir bombalandı

Must read

Yeniçağ: Faili yani yapanı meçhul kişi veya kişiler kanal T yöneticisi Mutlu Esendemir’i arabasını altına koydukları bir bomba ile yaraladılar. Bomba patlayıcı maddesi az olan ama aracın kapısını açtığında patlayacak şekilde yapılmış bir düzenekle yapıldığı için sofistike bir şekilde kullanıldığı için çok tehdit edici idi. Ona yapılan saldırının amacının kendisine bildirilmemiş olmasına o bunun Girne’ye yapılacak plana ve şehircilik anlayışına ters yüksek binalarla ilgili değerlendirmelerine kızanlar olduğunu belirtti. Ancak daha sonra basına ve özgür düşünceye saldırı diye nitelendirildi.

Tehdit amacıyla yapılan saldırılarda amacın anlaşılmasını sağlamak için bildiri bırakma veya telefonla haber verme olur ancak hala bir açıklama olmadı. Bombalananın anlamasını sağlamak için ne yapacaklarını beklemeye başlanıldı. Polis bombanın araçta hasar yapmadığını açıkladı ama ağır hasar olmadığı haberi basında belirtildi ve havada uçuşan cam kırıklarından bahsedildi. Bombanın araç içinde mi yoksa dışında mı olduğu belli olmadı sadece sürücü mahallinin altına denildi.

Böylece daha şimdiden failin bulunamayacağı bahse konu oldu.

Şiddetle basına ve özgür düşünceye saldırıyı kınarız. Polisi göreve davet ederiz. Failin bulunmasından sorumlu olanları da biliyoruz ve bekliyoruz.

- Advertisement -spot_img

More articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

Latest article