DAÜ’DE ÖĞRENCİLER EYLEM YAPTI

Must read

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ)’de öğrenciler, yaz okulu fiyatlarının düşürülmesi ve yaz okuluna ek olarak bütünleme sınavı getirilmesi gibi istemlerle eylem yaptı.

DAÜ Atatürk Meydanı’nda toplanan yaklaşık 80 kişiden oluşan eylemci grup, “Müşteri Değil, Öğrenciyiz”, “Hemen Şimdi Eşitlik İstiyoruz”, “Bütünleme Sınavı İstiyoruz” yazılı pankartlar açtılar. Sloganlar atan eylemciler Rektörlük binası önüne yürüdü.

 

GENÇALP

Rektörlük binası önünde eylemciler adına basın bildirisi okuyan Özgür Gençalp, bundan önce yaptıkları eylemin neticesinde bir takım kazanımlar elde  ettiklerini ancak bu kazanımların fakültelere eşit olarak yansıtılmadığını belirtti.

DAÜ yönetiminin öğrencilerin talep ve hassasiyetlerini dikkate almak zorunda olduğunu ifade eden Gençalp, “ticarethane mantığının terkedilerek gerçek üniversite mantığının benimsenmesi gerektiğini” kaydetti.

DAÜ yönetiminden taleplerini sıralayan Gençalp, Hukuk Fakültesi’ndeki öğrenciler yaz  okulunda kredi başına 263 TL öderken diğer fakültelerdeki yaz okulu fiyatlarının 315 TL olmasının kabul edilemez olduğunu, eşit indirime gidlmesini istediklerini ifade etti.

Yaz okuluna ek olarak bütünleme sınavı getirilmesini istediklerini belirten Gençalp, kantin fiyatlarında ciddi iyileştirme yapılması gerektiğini , sınav haftalarında kütüphanenin 24 saat açık olmasını talep ettiklerini kaydetti.

 

- Advertisement -spot_img

More articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

Latest article