KTÖS: “Garanti Bankası’nda yaşanan olay KKTC’nin kuruluş amacını bir kez daha gösterdi”

yazarın tüm yazıları -->

"Bu Memleket Bizim" podcastını dinleyin

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil yaptığı basın açıklaması ile geçtiğimiz günlerde Garanti Bankası’nda yaşanan olayı değerlendirdi. Açıklama şöyle:

“Garanti Bankası ile ilgili ortaya çıkan kuzey Kıbrıs’a valiz ile para aktarma olayı, adamızın kuzeyinde Türkiye tarafından kurdurulan devletin, kuruluş amacını gün gibi ortaya çıkarmıştır.

Türkiye’de kumarhaneleri kapatıp adamızın kuzeyine taşıyan, kumarı, fuhuşu ekonomik faaliyet olarak algılayıp dayatan zihniyet, KKTC’nin neden kurulduğu sorusunu akla getirmektedir. Uyuşturucu, kadın ticaretinin yaygın olarak devam ettiği, kara para aklama merkezi durumuna getirilen adamızın kuzeyi tamamen mafya ilişkilerine bağlı, Türkiye’nin çöplüğü haline getirilmiştir.

1974 yılında garantörlük sorumluluğu çerçevesinde Kıbrıs Cumhuriyeti’nin anayasal nizamını ve toprak bütünlüğünü korumak için adamıza askeri müdahalede bulunan Türkiye’nin ortaya koyduğu siyaset, uluslar arası hukuğun açıkça ihlalidir. Bu da yetmezmiş gibi dayatmalarla yaygınlaştırılmaya çalışılan adanın kuzeyinin kolonize edilmesidir. Bu gerçekler ışığında elli bin askerin, polisin, güvenlik güçlerinin olduğu bir yerde, kara para aklama, fuhuş, kumar ve her türlü mafya ilişkilerinin serbestçe gerçekleşmesi kuzey Kıbrıs’taki yönetimin ne amaçla kurulduğunu açıkça göstermektedir. Sorulması gereken soru “KKTC’nin bu amaçlarına hizmet için mi kurulduğudur”.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Yazarın tüm yazıları

5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,231TakipçilerTakip Et
81AboneAbone Ol

"Bu Memleket Bizim" yayınlarını izleyin

"Bu Memleket Bizim" podcastını dinleyin

YKP basın açıklamaları

%d blogcu bunu beğendi: