EL-SEN: “KIB-TEK özerkleştirilmeli ve siyasilerin elinde oyuncak olmaktan kurtarılmalıdır”

Must read

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) Başkanı Tuluy Kalyoncu, “KIB-TEK mutlaka özerkleştirilmeli ve siyasilerin elinde oyuncak olmaktan derhal kurtarılmalıdır” dedi.

Yazılı açıklamasında, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın devletin kuruma borçlarını inkâr  ettiğini savunan Kalyoncu, “Sayın Tatar, KIB-TEK’e olan bazı borçların kimin tarafından ödeneceğini de bilmiyor” dedi.

“KIB-TEK mutlaka özerkleştirilmeli ve siyasilerin elinde oyuncak olmaktan derhal kurtarılmalıdır” diyen Kalyoncu, bazı kurumların borçlarıyla ilgili detaylara yer verdi.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun KIB-TEK’e borcunun 13 Mayıs itibarıyla  gecikme zamlarıyla birlikte 14,887,678.66; Din İşleri Dairesi’nin borcunun da aynı tarih itibarıyla 4,410,123.90  TL olduğunu kaydeden Kalyoncu,  2010 sonu itibarıyla belediyelerin borcunun 141,379,521.04 ve muhtarlıkların da 36,565,736.41 TL borcu bulunduğunu belirtti.

Kalyoncu, “’Bu borç bizim değil’ diyorlar…Peki bu borcu kim ödeyecek? Aranan cevap budur” ifadelerini kullandı.

Karpaz Rumlarının kullandıkları ve ödenmeyen borcun da 7,134,003.81 TL olduğunu kaydeden  Kalyoncu, “Sayın Atun, Karpaz Rumlarının elektriklerinin kesilmesi için talimatı ne zaman verecek? Yoksa ne talimat ne de ödeme yapmamaya devam mı edilecek? O zaman KIB-TEK’in hakkını korumayan bir Bakan, KIB-TEK adına nasıl konuşmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

- Advertisement -spot_img

More articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

Latest article