KTÖS PAZARTESİ LEFKOŞA MERKEZ İLKOKULLARINDA GREV YAPACAK

yazarın tüm yazıları -->

"Bu Memleket Bizim" podcastını dinleyin

KTÖS, geçmişteki bir eylem nedeniyle sendikacı ve eylemcilerin yargılanmasını protesto amacıyla pazartesi günü Lefkoşa merkez ilkokulları ile Öğretmen Akademisi’nde grev kararı aldı. 11.00-12.40 ve 14.00-16.15 saatleri arasında uygulanacak grev yanında, duruşma saatinde yürüyüş de yapılacak.

KTÖS’ten yapılan açıklamaya göre, grev yapılacak okullar Arabahmet, Atatürk, Çağlayan Cumhuriyet, Gelibolu, Necati Taşkın, Şht. Doğan Ahmet, Şht. Ertuğrul, Şht Tuncer ve  Şht. Yalçın ilkokulları ile Atatürk Öğretmen Akademisi. 9 Eylül İlkokulu’nda bir süreden beri uygulanan grev de devam edecek.

KTÖS Başkanı Güven Varoğlu’nun açıklamasında grev gerekçesi, şu  ifadelerle açıklandı:

“AKP hükümetinin dayatmaları ile çocukların geleceğini karartacak, Kıbrıslı Türklerin adadan göçünü hızlandıracak ‘Göç Yasası’nın meclisin alt komitesinden geçirilmesi, meclis genel kuruluna getirilmiş olması, bu yasaya karşı direndikleri için dava okunan 19 kişiye ‘hapis’ tehditleri ile ‘Suç İtham Edilecek olması’ ve ‘Partizanca Öğretmen Görevlendirmeleri’ nedeniyle grev kararı alındı…”

KTÖS’ün diğer sendikalarla birlikte saat 13.00’te Kuğulu Park’ta toplanıp mahkeme önüne yürüyeceği de kaydedilen açıklamanda, halka çağrı yapılarak, “Mücadele ruhumuzu yükseltmek ve faşist anlayışa cevap vermek adına önemli bir gün olan 25 Ekim Pazartesi günü kenetlenme günüdür. Kurtulmak yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz” ifadeleri de kullanıldı.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Yazarın tüm yazıları

5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,231TakipçilerTakip Et
81AboneAbone Ol

"Bu Memleket Bizim" yayınlarını izleyin

"Bu Memleket Bizim" podcastını dinleyin

YKP basın açıklamaları

%d blogcu bunu beğendi: