AVUKATLAR SOKAKTA

Must read

55002-A2Kıbrıs Türk Barolar Birliği ile Lefkoşa Mahalli Barosu, iki avukatın hafta sonu gözaltına alınmasını protesto amacıyla bugün Lefkoşa Polis Müdürlüğü önünde eylem düzenledi. Eylem sırasında gözaltına alınan iki avukat polise suç duyurusunda da bulundu.

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası’nın da desteğiyle saat 12.30’da düzenlenen eylem sırasında gözaltına alınan iki avukat Polis Genel Müdürlük binasına girerek suç duyurusunda bulundu. Avukatlar ifade verirken bina önünde açıklama yapan Barolar Birliği Başkanı Ünver Bedevi, yaşanan olayın sadece avukatlık camiası için değil vatandaş için de önemli bir sorun olduğunu söyledi.

Bedevi, vatandaşı da bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

Olayın bir demokrasi sorunu olduğun dile getiren Bedevi, yasalara göre herkesin en kısa sürede savunma hakkına sahip olduğunu belirtti.

“Avukatlar şahsi meseleleri için değil, mesleklerini icra etmek için ordaydılar” diyen Bedevi, konuyla ilgili sivil mahkemelerde de dava açılacağını kaydetti.

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Konunun takipçisi olacaklarını belirten Bedevi, avukatların zanlı görüşmelerini mesai saatleri dışında yapabilmeleri için de çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Daha önce bu konuyla ilgili çeşitli taleplerde bulunduklarını ve sözlü taahhüt aldıklarını ifade eden Bedevi, adaletin tecellisine engel olan noktalar ortadan kalkana kadar mücadeleye devam edeceklerini kaydetti.

- Advertisement -spot_img

More articles

1 YORUM

  1. Daha cooook sokaklara dokulecekler sen gercekleri gormeyip demokrasicilik oynarsan sana hanyayi da konyayi da gosterirler sonra da olmayan demokrasi icin demokrasi yara aldi diye gozyasi dokersen daha cook yollara dokuleceksin gecmis olsun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

Latest article