anti-militaristanti-militarist haberSAVAŞA HAYIR DEMEK İÇİN, SOKAĞA, EYLEME!
yazarın tüm yazıları:

SAVAŞA HAYIR DEMEK İÇİN, SOKAĞA, EYLEME!

Yeniçağ podcastını dinleyin

savasa-hayir-22YKP Gençlik tüm anti-militarist ve savaş karşıtlarını, barış yanlılarını Kıbrıs’taki İngiliz üslerinin Suriye’ye yönelik saldırıda kullanılmasını reddetmek amacı ile yarın düzenlenecek ortak eyleme katılmaya çağırdı.

Açıklama şöyle:

Suriye’de, bodoslama bir savaşa doğru gitmekteyiz…

Ortadoğu’da, dibimizdeki bir coğrafyada, Mezopotamya’da, Afrika’nın birçok yerinde ve dünyanın başka yerlerinde çatışmanın ve militarizmin, emperyalist müdahalelerin alabildiği yoğun olarak devam ettiği bir zamanda, her dilde dünya halklarına bir kez daha dayanışmamızı da ortaya koyuyoruz. Her dilde barış, her dilde savaşa ve militarizme hayır denmesi çağrısını defalarca yaptık, bir kez daha yapıyoruz…

Sürdürdüğümüz, işgal karşıtı anti militarist mücadele Türkiye’nin Kıbrıs’ı işgali son bulana, tüm silahlı güçler Kıbrıs’ı terk edene, İngiliz üsleri ve ABD başta olmak üzerine diğer ülkelerin askeri tesisleri kapatılana kadar sürdürmekte kararlıyız…

Tam da böylesi bir mücadele ifadesini bulan askersiz bir Kıbrıs istemenin bugünlerde, bir kez daha ne kadar değerli bir talep olduğunu görmekteyiz…

Suriye’ye karşı Kıbrıs bir kez daha hem bir uçak gemisi gibi kullanılmak istenmektedir, hem de askeri dinleme tesisleri ile zaten ada savaşın sürekli parçası ve hedefi yapılmaktadır.

YKP Gençlik, diğer gençlik örgütleri ile birlikte, İngiliz üslerine ve Suriye’ye emperyalist saldırganlığa karşı yarın (30 Ağustos, Cuma) saat 15:00’da Kuğulu Park’ta toplanıp önce İngiliz Temsilciliğine ardından da ABD Temsilcilğine yürüyecek…

Tüm anti-militarist ve savaş karşıtlarını, barış yanlılarını bizlere katılmaya davet ederiz…

 

ORTAK AÇIKLAMA

Suriye’ye askeri müdahaleyi protesto etmek ve İngiliz üstlerinin kullanılmaması amacıyla KTOEÖS, DAÜ-SEN, TDP Gençlik Örgütü, YKP Gençlik, BKP Gençlik, Baraka Kültür Merkezi, Devrimci Komünist Birlik (DKB), Poseidon Kültür ve Sanat Merkezi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Cuma saat 15:00’da eylem çağrısı yaptı.

Ortak  açıklama şöyle:

Yıllardan beridir zulün ve akan kanının durmadığı coğrafyamızda yine savaş tamtamları çalmaya başladı.

Başta ABD, İngiltere ve Türkiye olmak üzere bir çok emperyal güç Suriye’ye karşı kapsamlı bir askeri operasyona hazırlanmakta.

Kıbrıs adası ise ortadoğuda yeni bir işgalin başlangıcı olacağı aşikar olan bu emperyalist müdahalede başta İngiltere olmak üzere askeri operasyonu yapacak olan güçlerin merkezi karargahı olarak kullanılması planlanmakta.

Yani kısacası adamız da sömürgeci saldırganlığın içerisine çekilmekte.

Kıbrıs’ın kuzeyindeki örgütler ve bağımsız bireyler olarak Suriye’ye karşı emperyalist saldırganlığın karşısındayız. Adamızın İngiliz üstleri vasıtasıyla bir NATO karargahı olarak kullanılmasını istemiyoruz.

İngiliz üstlerine ve Suriye’ye emperyalist saldırganlığa karşı 30 Ağustos Cuma günü saat 15:00’da Kuğulu Park’ta toplanıp önce İngiliz Temsilciliğine ardından da ABD Temsilcilğine yürüyeceğiz.

Tüm halkımızın gözümüzün önünde gerçekleşen, tam içinde bulunduğumuz savaşa karşı ayağa kalkmaya çağırıyoruz.

Savaş’ın değil barışın parçası olacağız!

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
204AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin