YKPduyuru1 Milyar Ayaklanıyor/ Kıbrıs
yazarın tüm yazıları:

1 Milyar Ayaklanıyor/ Kıbrıs

Yeniçağ podcastını dinleyin

bir_milyarDünyada her üç kadından biri, hayatında bir kere şiddet görüyor ya da tecavüze uğruyor.”Bir milyar kadının haklarının ihlal edilmesi gaddarlıktır.”Bir milyar kadının dans etmesi devrimdir.”
Kadına ve kız çocuklarına yönelik şiddete, tecavüzlere, enseste, sünnete ve seks köleliğine dikkat çekmeye çalışan V-Day hareketi, “One Billion Rising / Bir Milyar Ayaklanıyor” kampanyası dahilinde dünyanın tüm kadınlarını hareketin kuruluşunun 15. yıldönümü olan 14 Şubat 2013’de küresel ayaklanmaya çağırıyor. V-Day hareketi kendini “küresel bir direniş, dansa davet, kadınlara ve erkeklere tecavüz ve tecavüz kültürü sona erene kadar statükoyu reddetmeleri için bir çağrı, kadınların mücadelesinde bir dayanışma hareketi, kadın ve kız çocuklarına yönelik verili şiddetin kabulüne bir itiraz, yeni bir zaman ve yeni bir varoluş biçimi” olarak tanımlıyor.
Bizler de Kıbrıslı kadınlar ve erkekler olarak 14 Şubat 2013 Perşembe günü, “kadına Yönelik Şiddete Hayır” demek için dans ediyoruz! Bize katılın!

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
233AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin