toplumsal muhalefetsendikal hareketDAÜ-SEN: “Siz Haramilerden Korkmuyoruz”
yazarın tüm yazıları:

DAÜ-SEN: “Siz Haramilerden Korkmuyoruz”

Yeniçağ podcastını dinleyin

DAÜ-SEN, yarın görüşülmeye devam edilecek olan KTOEOS ve DAU-SEN yetkililerinin duruşması için çağrı yaptı. Açıklama şöyle:

Ülkemizde görülmedik felaketler açan UBP Hükümeti’nin Mağusa Şubesi DAÜ’deki peşkeşlere, haksızlıklara karı mücadele eden DAÜ-SEN ve KTOEÖS yöneticilerinin yargılanmasına yarın Mağusa Kaza Mahkemesinde devam edilecek. Şikayetçilerin dinleneceği duruşma saat 10.30’da başlayacak.

Yargılananlar, kamunun mallarını ahbap-yandaşlara üstüne para vererek peşkeş çekenler değil. Sanık kutusunda olanlar insanları işten atıp; en son model Mercedes makam aracı alan Rektör Prof.Dr. Abdullah Öztoprak da değil. Yarın kendini savunacak olanlar kişisel çıkarları için her türlü yöntemi kullanıp halkımızı perişan edenler de değil. Yarın, tüm bunlara karşı duranlar yargılanacak. Bu tarihi duruşmaya tanık olmak isteyen tüm yoldaşlarımızı 13 Kasım 2012, Salı günü saat 10.30’da Mağusa Kaza Mahkemesine bekliyoruz.

Durmadan, yeniden, daha inançlı, daha kararlı ve daha yüksek sesle tekrarlıyoruz: Siz haramilerden korkmuyoruz.

 

DAÜ-BİR-SEN

DAÜ-BİR-SEN de çağrı yaptı. Açıklama şöyle:

DAK olayları olarak da bilinen, DAÜ’ye ait İlkokul ve Kolejin özel sermayeye peşkeş çekilmesine karşı direniş mücadelesi sırasında meydana gelen olaylar nedeniyle DAÜ BİR-SEN üyesi Barış Eseller’in yargılanmasına yarın (13 Kasım, Salı günü) devam edilecektir. KTOEÖS ve DAÜ-SEN üyelerinin de yargılanmakta oldukları bu davada hazır bulunarak yargılanan arkadaşlarımıza destek olmaları için tüm duyarlı yurttaşlarla örgütlerimizi Mağusa Kaza Mahkemesi önüne bekliyoruz.

 

Davalar

Yargılanıyoruz.org adresinde yargılananlar ilgili şu şekilde verilmekte:

13 Kasım Salı günü, Mağusa Kaza Mahkemesi’nde 5 ayrı davada, aralarında KTOEÖS ve DAÜ-SEN üye ve yöneticilerinin bulunduğu 10 sendikacı, akademisyen ve aktivistin, 21 Haziran 2011’deki DAK eylemi sonrasında açılan ceza davalarında yargılanmalarına devam edilecek. Saat 10:30’da başlaması beklenen davalarda Tahir Gökçebel, Ulaş Gökçe, Hasan Ulaş Altıok, Hüseyin Özkaramanlı, Ercan Hoşkara, Hamit Caner, Hüseyin Demir, Fikret Civisilli, Cemil Sarıçizmeli ve Barış Eseller aleyhine “polisi görevden men”, “polisi darp”, “mülke tecavüz”, “kasti hasar” gibi çeşitli iddialarla getirilen davalar görüşülecek.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
160AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin