toplumsal muhalefetsendikal hareketEl - Sen: “Yönetim yenilendi ancak taleplerimiz aynı”
yazarın tüm yazıları:

El – Sen: “Yönetim yenilendi ancak taleplerimiz aynı”

Yeniçağ podcastını dinleyin

El – Sen Başkanı Tuluy Kalyoncu, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla Kıb – Tek Yönetim Kurulu’nun Bakanlar Kurulu kararıyla değiştirilmesini değerlendirdi. Açıklama şöyle:

“KIB-TEK Yönetim Kurulu’nun, Başkanı dâhil 4 üyesinin değişmiş olması yeni bir gelişme olmuştur. Sendikamız, KIB-TEK’i yok etmeye çalışan yönetim anlayışını temsil eden eski Yönetim Kurulu’nun değişmiş olmasını Kurum’un sorunlarının aşılmasında bir umut olarak görmek istemektedir.

KIB-TEK çalışanları ve onların temsilcisi olan sendikamız EL-SEN’in talepleri değişmemiştir. KIB-TEK’in ivedi sorunu tahsilat sorunlarını aşmaktır. Bir diğer ifade ile kamusal alandan olan mahsuplaşma sonucunda alacaklarının tahsili bir an önce gerçekleşmelidir. Özel kişi ve kurumlardan alacaklar derhal tahsil edilmelidir. Bu yapılırken süratli davranılmalı ve Kurum’un daha fazla borçlanma ve borç faizi altında ezilerek yok edilmesinin önüne geçilmelidir. Bu mümkündür.

KIB-TEK partizanca istihdamlar ve partizanca uygulamaların merkezlerinden olmaktan çıkartılmalı ve süratle mali ve idari ÖZERKLİĞE kavuşturulmalıdır. Özerklik sonucu oluşacak yeni yönetim radikal kararlar alabilecek ve bundan halkımız, Kurum’un kendisi ve tüm çalışanlar olumlu yönde etkilenecektir.

AKSA isimli özel şirkete menfaat sağlanmasına son vermeli ve bu yönde atılmak istenen adımlar derhal gündemden düşürülmelidir. AB norm ve standartları unutulmamalı ve unutturulmamalıdır.

EL-SEN, çalışanların ekmek tekneleri olan Kurum’un doğru kararlarla ve pratik uygulamalarla içine düşürüldüğü açmazlar ve zorluklardan çıkartılabileceğine inanmaktadır. İnanmakla kalmamakta, birlikte paylaşacağımız kararların yaşama geçirilmesinde aktif katkı sağlamaya da hazırdır.

Yönetim Kurulu yenilendi. Yeni yönetimin eski kararlar, partizanlık ve Kurum’un yok edilmesi için değil, O’nun süratle ÖZERK bir hale gelmesi için uğraş vermesi beklenmektedir.

 

KIB-TEK eski Başkanı Konuralp: “Olayı basından duydum”

KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden alınan Hüseyin Konuralp, olayı basından öğrendiğini ve Bakan Sunat Atun’la görüşeceğini kaydetti.

KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden alınan Hüseyin Konuralp, TAK muhabirinin sorularını yanıtlarken, kararı basından öğrendiğini, kendisine ayni gün içinde resmi bir tebligat yapılmadığını söyledi. Konuralp, değişiklik kararını öğrenince Salı sabahı odasına gidip şahsi eşyalarını alıp ayrıldığını da kaydetti.

 

KIB-TEK’TE YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ

Bakanlar Kurulu, Kıb-Tek Yönetim Kurulu’nu değiştirme kararı aldı. Aralarında Başkan Hüseyin Koralp’ın da bulunduğu 5 kişi, 7 Mayıs Pazartesi günü 2,5 saat süren toplantının ardından görevden alındı. Ancak toplantının ardından resmi olarak açıklama yapılmadı.

8 Mayıs Salı günü öğle saatlerinde TAK konuyu haber olarak geçti. TAK Muhabirinin Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’ndan aldığı bilgiye göre diye girilen haberde “KIB-TEK Yönetim Kurulunda Soley Akçaba asbaşkan, Kamil Aktolgalı, Tamer Karaderi, Özgür Özerdem, Cenk Şemsettin ve Mehmet Terzioğlu da üye olarak görev yapacak. Buna göre, 20 Mayıs 2011’de atanan eski yönetimdeki Hüseyin Konuralp, Hasan Erçen, Onursal Bozkurt ve Özkan Kanıdinç’in görevlerine son verildi. 3 üye ise yeni dönemde de görev aldı” denmekteydi…

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
236AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin