anti-militaristanti-militarist haberVİDEO: 15 Mayıs vicdani retçiler gününde açıklama
yazarın tüm yazıları:

VİDEO: 15 Mayıs vicdani retçiler gününde açıklama

Yeniçağ podcastını dinleyin

StarKıbrıs’tan Mihrişah Safa’nın haberi şöyle:

Kıbrıslı Türk İşadamı Asil Nadir’in, 17 yıl aradan sonra adını temize çıkarmak için gittiği İngiltere’de başlattığı hukuk sürecinde ilginç gelişmeler yaşanıyor.
2010 yılının Ağustos ayında , 17 yıllık aradan sonra İngiltere’ye muhteşem bir dönüş gerçekleştiren Asil Nadir’in ilk mahkemesi 3 Eylül 2010’da görüldü ve o tarihten bugüne kadar sayısız defa mahkemeye yargıç karşısına çıktı.

Londra’daki Ağır Ceza Mahkemesi Old Bailey’de Ocak ayında asıl duruşmalar başladı.. 180 sayfalık iddialar arasında çok tanıdık isim okundu. Davada İngiliz ve Türk çok sayıda şahit dinlendi.. İddialarda çok tanıdık isimler vardı. Bunlardan çoğu Polly Peck lehine şahitlik yaptı. İddialarda en çok adı geçen kişilerden biri de Ersin Tatar. Maliye Bakanının adı uzun yıllar çalıştığı Polly Peck PLC’de yardımcı sayman olarak iddianamede yer almakla kalmadı, ilerleyen günlerde de gündeme geldi. Birkaç hafta önce ifadesi dinlenen Metropolitan Polis Dedektiflerinden Müfettiş Michael Hawkins, 1990 Ekim ayında Polly Peck imparatorluğunun Berkeley Square’deki merkezine gittiğinde, kendisine firmanın direktörü Peter Compson tarafından içinde yırtılmış kağıt parçalarının bulunduğu bir zarfın verildiğini söyledi. Müfettiş daha sonra güvenlikçinin odasında Ersin Tatar’ı gördüğünü ve konuştuğunu, neden kağıtların yırtıldığını sorduğunda “ Önemli değil” yanıtını aldığını söyledi. Ve devam etti. “Kendisine, neden önemsiz kağıtları saklamak istediğini sordum… Bana “evrak çantamda bulunmasını istemiyorum” yanıtını verdi. Ben de “ Belgeyi küçük parçalara ayırıp, yırtmışsın. Belli ki önemliymiş. Bu belge neydi” diye sordum.. Bana yine “önemsiz” dedi… Ancak sıkıştırınca, sonunda “ Asil Nadir’in Kıbrıs’taki Bozkurt gazetesine para transferine ilişkili bir belge olduğunu” itiraf etti.. “Bunlar Kıbrıs’taki tanıdık isimlerden mahkemede adı en çok geçenlerden Sayın Tatar’la ilgili olanlar.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
200AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin