toplumsal muhalefetsendikal hareketTEL-SEN, ÖZELLEŞTİRME YASA TASARISI’NI PROTESTO İÇİN PAZARTESİ GREV YAPACAK
yazarın tüm yazıları:

TEL-SEN, ÖZELLEŞTİRME YASA TASARISI’NI PROTESTO İÇİN PAZARTESİ GREV YAPACAK

Yeniçağ podcastını dinleyin

Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası (Tel-Sen), Özelleştirme Yasa Tasarısı’nın geri çekilmesi talebiyle pazartesi günü grev yapacak ve tasarıyı görüşecek Meclis’e  yürüyüş düzenleyecek.

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan yazılı açıklamasında, 19 Ocak’ta hükümet tarafından konan 60 günlük grev yasağının  dolduğunu belirterek, “Hükümet uzlaşı yönünde hiçbir adım atmadı. Mücadeleye devam”  dedi.

19 Ocak tarihinde Özelleştirme Yasa Tasarısının meclisten geri çekilmesi ile ilgili başlatmış oldukları süresiz grevlerinin Hükümet tarafından konulan altmış günlük grev ertelemesi kararı ile kaldırıldığını hatırlatan Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan şöyle dedi:

Altmış gün geçti ancak hükümet uzlaşı yönünde hiçbir adım atmayarak gerek bizim gerekse diğer sendikaların çağrısına kulak vermeyerek vurdumduymaz tavrını sürdürerek yasa tasarısını meclis genel kuruluna taşımıştır. Yasa kabul edilebilir değildir. Yasa çalışanın haklarını ülke menfaatlerini korumayan tam tersine karanlığa iten bir yasa. Yasa anayasaya diğer birçok yasalara aykırılık içeren maddelerle dolu bir yasa. Meclis alt komitesine giderek bu yanlışlıkları dile getirdik yazılı görüş verdik ancak gördük ki dikkate alan yok. Yasa ile ilgi direnişimiz devam etmektedir. Bundan sonra da bu mücadele artarak devam edecektir.

Altmış günlük grev ertelemesi cuma günü dolmuştur. Direnişimize ertelemenin kaldığı yerden devam ediyoruz. Altmış günlük sürede Telekomünikasyon dairesinin yeniden yapılandırılması konusunda Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile defalarca bir araya gelinmiş fakat tabiri caizse elle tutulur gözle görülür bir noktaya varılamamıştır. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile diyaloğumuzu sürdürmekten yanayız. Ancak özelleştirme yasasını protesto etmek geri çekilmesi talebimizi tekrardan yinelemek amacı ile pazartesi günü tüm Telekomünikasyon dairelerinde grev uygulanacak ve saat 09:30’ da Lefkoşa Telekomünikasyon Dairesi önünde toplanan çalışan Meclise yürüyecektir. Halkımızın ve diğer örgütlerin de eylemimize destek vereceğine olan inancımız tamdır.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
261AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin