.Yeniçağyeniçağ güncelMEZOPOTAMYA SOSYAL FORUMU’NA ÇAĞRI
yazarın tüm yazıları:

MEZOPOTAMYA SOSYAL FORUMU’NA ÇAĞRI

Yeniçağ podcastını dinleyin

İnsanlık için, kapitalizme ve sömürüye karşı,

“ÖZGÜRLÜK KAZANACAK!”

 

Mezopotamya Sosyal Forumu 20–25 Eylül 2011 tarihleri arasında Amed/Diyarbakır’da tekrar bir araya geliyor. Bütün yeryüzü siyasal, sosyal ve ahlaki olarak çalkalanırken bizler direniş içindeki sesimizi duyurmak ve başka sesleri duymak istiyoruz. Birlikte yürümek istiyoruz.

Ortadoğu’da halkların baharının yaşandığı bir dönemde bazı iktidarlar yıkılırken, kimi iktidarlar da ustalaşıyor. Sömürgeciler, bombalarla, barajlarla, ilaçlarla doğayı ve insanı öldürürken, direnenler doğaya ve insana sahip çıkıyor, geleceklerini yaratıyor. Sömürgeciler tek(el)leşip canavarlaşırken, savaş piyasaları açarken ve “paketlenmiş gelecekler” sunarken, halklar farklılıklarını saygıyla yaşatıyor ve onurlu barış filizlerini yeşertiyor. Devletler halkların tarihini silmeye çalışırken, halklar ve hakikat arayışçıları dünü unutmayıp onunla yüzleşiyor, hafızasını kuruyor.

Mezopotamya Sosyal Forumu halkların alternatif arayışlarını görünür kılmaya, seslerini birleştirmeye, Adalet, Onurlu Barış ve Özgürlük için dayanışmaya çağırıyor.

Tüm sömürgeci, baskıcı ve yıkıcı yapılara karşı durmak için Ortadoğu ve Dünya halklarını, ezilenleri ve bütün direnenleri Mezopotamya Sosyal Forumu’na davet ediyoruz.

 

NOT: Diyarbakır’da düzenlenecek Mezopotamya Sosyal Forumu Kıbrıs’tan katılmak isteyenler ykp@ykp.org.cy veya 0533 8610908 numaralı telefon aracılığı ile mümkün olan en kısa sürede bağlantı kursun. 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
248AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin