.Yeniçağyeniçağ güncelYKP: "Hukuk devleti olsa, KTHY çalışanları mağdur olmazdı"

YKP: “Hukuk devleti olsa, KTHY çalışanları mağdur olmazdı”

Yeniçağ podcastını dinleyin

YKP Yürütme Kurulu üyesi Alpay Durduran KTHY ile ilgili süreci değerlendirdi. Konu ile ilgili açıklama şöyle:

KTHY’nin mahvedilen çalışanları yine protesto yürüyüşü yapıp sorumlulara seslerini duyurdular. Bu zamanda böyle bir durumun yaşanması ve birçok kişinin bundan dolayı suçlanıp cezalandırılamaması inanılabilecek bir şey değildir.

YKP, çalışanların haklarının teslimi yanında en kısa zamanda adaletin hukuk devletinin bir gereği olarak tecelli etmesini ve sorumluların şiddetle cezalandırılmasını talep eder. Bunun yapılmamasını kınar ve halkı böyle durumlara artık katlanmayacağını göstermeye çalışır.

Gelmiş geçmiş hükümete katılan partilerin ve bu gibi durumlarda çalışacak mekanizmaların daha hızlı ve resen harekete geçmesini sağlayacak önerilere katılmayan diğer mebusların sorumlulukları vardır. Onların bazılarının çalışanlarla beraber hak arayanları destekleme eylemelerine katılmaları inanılacak gibi değildir.

Ülkemizde hukuk devleti olması halkın arzusudur ve hiç şüphesiz talebidir ama hukuk devleti değil terör devleti olduğu apaçıktır.

KTHY tasfiye edilmektedir. Başına kayyum atanmıştır ama kayyum mahkeme emri ile atanmış olsa da ortada yoktur. Alacaklıların bazılarının TC bakanlarından alacaklarını talep etmekte oldukları açıklanmıştır. Yani işleyen bir mekanizma yoktur ama yüzlerce alacaklı beklemektedir.

Nasıl olur da bir tek alacaklı alacağını vermeyen ve veremeyecek duruma düştüğü açıklanan KTHY’yi dava edip iflasının ilanını istememektedir? Bu insanlar kimden korkmaktadırlar ve kim onları korkutmaktadır? Hukuk devleti olsa ve yargıdan destek bulacaklarına inansalar mahkemeye başvurup şirketin iflasını isterlerdi. Şirketin ortakları olan İnkişaf Sandığı ve gene devlet şirketi olan İstanbul kayıtlı ortağının genel kurulda aldığı kararlar ve atadığı yönetim kurulunun üyeleri ve müdürlerinin sorumlulukları dolayısıyla alacaklarının onlardan tahsilini mahkemenin emretmesini isterlerdi.

Amma insanlarımız yargıdan umut beklemiyorlar ve ayni zamanda ikide birde KTHY çalışanlarının haklarının gündemde olduğunu açıklayan yalan beyanlardan medet umacak duruma düştüler.

KTHY alacaklılarının arasında mali gücü çok büyük şirketler de var ama onlar da bu terörist devletten korkularından alacaklarını talep etmemeyi tercih ediyorlar çünkü hukuk yoluyla hak aranmasına karşı hukuktan doğan haklarının tehdit edileceğini ve bundan sonra ilgisiz konularda devletin gücünün karşılarına çıkacağını tecrübe ile biliyorlar.

Halkımızı korkudan kurtulmak için ayağa kalkmaya ve maaşla gelen seçilmişlerin geçici yetkilerini yasaya aykırı olarak kendisini tehdit için kullananlarından hesap sormaya, sormayan yetkilileri alaşağı etmeye çağırırız.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
252AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin