arşivhaberİzmir’de Kıbrıs Halkı İle Dayanışma Eylemi
yazarın tüm yazıları:

İzmir’de Kıbrıs Halkı İle Dayanışma Eylemi

Yeniçağ podcastını dinleyin

İzmir Demokrasi Koordinasyonu, 12 Şubat’ta Konak Eski Sümerbank önünde Başbakan’ın Kıbrıs halkına yönelik söylem ve davranışlarına karşı bir eylem gerçekleştirdi.

Emekçi Hareket Partisi’nin konu ile ilgili yayınladı haber şöyle:

EHP İzmir İl Örgütü’nün de bileşeni olduğu İzmir Demokrasi Koordinasyonu “AKP “Besleme” Kıbrıs’ı Ter Et” sloganıyla yaptığı eylemde Kıbrıs halkını aşağılayan Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın sömürgeci bir zihniyette olduğunu ifade etti. Kıbrıs’ta hükümete karşı yapılan mitingde açılan pankarta yönelik AKP hükümeti ve Başbakanın hakarette bulunarak Kıbrıs halkını “Besleme” olarak nitelemesinin Kıbrıs’ı sömürgesi olarak görmesinin sonucu olduğu belirtildi.

“Tayyip Sonun Mübarek Olsun”, “Kıbrıs Halkı Yalnız Değildir”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganlarının atıldığı eylemi Emekçi Hareket Partisi, Sosyalist Demokrasi Partisi, Ezilenlerin Sosyalist Partisi, Barış ve Demokrasi Partisi, Emeğin Partisi, Özgürlük ve Dayanışma Partisi, Eşitlik ve Demokrasi Partisi, Köz, Sosyalist Parti, Toplumsal Özgürlük Platformu, Sosyalist Birlik Hareketi, Sosyalist Gelecek Parti Hareketi, Halkevleri, Devrimci İşçi Partisi gerçekleştirdi.

http://ehp.org.tr/index.php?option=com_k2&view=item&id=1311:izmir%E2%80%99de-k%C4%B1br%C4%B1s-halk%C4%B1-ile-dayan%C4%B1%C5%9Fma-eylemi&Itemid=94

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
200AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin