.YeniçağmanşetYeni Kıbrıs Partisi: Türkiye’den para gelmezse batacağına inananlar olduğuna inanamıyoruz
yazarın tüm yazıları:

Yeni Kıbrıs Partisi: Türkiye’den para gelmezse batacağına inananlar olduğuna inanamıyoruz

Yeniçağ podcastını dinleyin

ykplogo_y1YKP Yürütme Kurulu Maliye Bakanı Birikim Özgür’ün açıklamalarını değerlendirdi. Açıklama şöyle:

Bir televizyon programında TC ile protokol imzalanmamış olmasına değinerek “imzalanmaması demek KKTC’nin neredeyse batması anlamına gelecek” dedi.

YKP olarak, Türkiye’den para gelmezse batacağına inananlar olduğuna inanamıyoruz…

Ülkenin maliye konusunda yetkili olduğu düşünülen makamında oturup, başka bir ülkeye avuç açarak yaşanabileceğini düşünmek, yardım gelmezse iflas edeceğini söylemek için “kktc” denen sahte devletin bakanı olmak yeterlidir.

Birikim Özgür’ün açıklamaları çok masum değildir. Bunun altında, TC dayattığı özelleştirmeleri ve diğer neoliberal uygulamaları kabül edin mesajı vardır.

Kıbrıs’ın kuzeyinde kaynak sorunu yoktur, son yayınlanan vergi listeleri iyi incelenirse, kumarhanelerin çoğunun zarar açıkladığı rahatlıkla görülecektir. Ülkenin sayılı büyük işletmeleri de zarar beyan etmiş, yönetim de bunu kabül etmiştir. Herkes biliyor ki vergi sisteminde adalet sağlanması ile birçok sorun çözülebilir. Benzer şekilde ülkedeki birçok fon hâlâ bazı kişilere rant olarak dağıtılmaktadır. Turizmdeki teşviklerinin önemli bir kısmının da kullanımı belli çıkar çevrelerine para aktarmaktan başka bir şey değildir. Ülkenin mali kaynakları rant odaklı değil, adalet çerçevesinde, üretimi teşvik edecek şekilde planlanması halinde herhangi bir dış kaynağa ihtiyaç duymaksızın ülke yönetilebilir.

Yeni Kıbrıs Partisi, TC’nin ne dayatma paketlerine, ne de parasına muhtaç olmadan kendi kaynakları ile yönetilebileceğine inanmaktadır yeter ki TC’nin işbirlikçileri gölge etmesin!

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
200AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin