.YeniçağmanşetYKP: Tayyip hayırsız iş için geliyor
yazarın tüm yazıları:

YKP: Tayyip hayırsız iş için geliyor

Yeniçağ podcastını dinleyin

ykplogo2YKP Yürütme Kurulu, Türkiye’den su getirilmesi projesi açılışı ile ilgili açıklama yaptı. Açıklaması şöyle:

Türkiye’den su getirilmesi projesi hem Türkiye, hem de Kıbrıs coğrafyasında ciddi ekolojik sorunları ortaya çıkacak, Türkiye’nin Kıbrıs’ın kuzeyindeki hakimiyeti daha da pekiştirecek, Kıbrıs’ın gıda egemenliği tehlikeye atacak asrın hatası bir girişimdi, bu konuda sona gelindi…

2007’den beri iki üç yılı hariç hep CTP hükümetleri Türkiye’den su getirme projesinin hayata geçme süreçlerinde hükümette yer aldı, tüm yasal boyutlarının ciddi kısmını CTP’li bakanlar, milletvekilleri gerçekleştirdi. Ancak şimdi CTP liderliği “sıkışık alanda bizi kurtaracak formül geliştirdik, destek olun” gösterisini hayata geçirmektedir, buna kimsenin kanmaması gerekir. Türkiye’den su getirilmesi projesi tümüyle CTP’nin bulunduğu hükümetlerin sorumluğudur, suç esas olarak acentalık görevini layığı ile yerine getiren CTP liderliğindedir, bunu kimse saklayamaz, gizleyemez! UBP hükümeti de, milliyetçi yaklaşımlar arkasına gizlenerek, hükümette olduğu dönemde bu projeyi destekledi, devam etmesini sağladı.

Bugün CTP-UBP büyük yağma hükümetinin geliştirdiği su yönetimi üzerine öneriler su getirme projesine karşı olma değil, suyu meta kabül eden anlayışla “satılsın ama kim tarafından satılsın” üzerine kurgulanmaktadır.

Böylesi bir ortamda sultana çizmeyi aştın diyecek lider beklemek fazladır, beklentimiz yoktur. Fotoğrafın bir yerinde elinde makas ile kurdele kesecek pozisyonda beklemek bizim siyasiler için yeterli “öneme sahip” olaydır, yeter ki sultan kızmasın…

Türkiye’de dostlarımızın, yoldaşlarımızın “hırsız”, “katil” diye seslendikleri Tayyip, yarın Kıbrıs’a hayırsız iş için geliyor, hoş gelmiyor!

Ülkede yeniden olağanüstü halin yaşanacağı, tıpkı Türkiye’de olduğu gibi tepkilerini göstermek isteyeceklere Türkiye polisinin usulü kurallarının işleyeceği, “vilayette” kara bulutların dolaşacağı kara bir gün olarak yaşanacak.

YKP, acentaların bizleri getirdiği yerin altını çizer, muhalif gibi davranmalarının, çabalamalarının gülünç olduğunu vurgular.

YKP, yarın Tayyip’e karşı ses çıkaran, çıkaracak olan, tepki gösterecek herkesle birlikte olacak!

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
261AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin