seçimlerseçim 2015Gelin irademizin geleceğimizi belirleme gücü haline gelmesi için seçime katılmayın ve YKP’ye...
yazarın tüm yazıları:

Gelin irademizin geleceğimizi belirleme gücü haline gelmesi için seçime katılmayın ve YKP’ye bilinçli destek olun

Yeniçağ podcastını dinleyin

ykplogo2YKP Parti Meclisi üyesi Alpay Durduran, cumhurbaşkanlığı seçimine seçime katılmama çağrısı yaptı. Açıklama şöyle:

YKP seçimlerde halkımızı oy kullanmamaya ve etkisiz ve yetkisiz makamlara seçim yapmayacağını göstermeye çağırdı. Kimsenin bize yaraşır bir yönetime sahip olmak için halkın desteğini istemediğini, sanki yasaların verdiğinden bile fazla güç elde edecekmiş gibi atıp tutuklarını açıkladı.

Hazineyi batırdılar, sosyal, ekonomik ve kültürel politikaları Türkiye ile protokollere bağladılar. Tüm yetkileri devrettikleri için çok önem verdiklerini iddia ettikleri anayasanın emri olan uzun vadeli kalkınma planı yapmaktan vazgeçtiler. Yıllık program yapmaktan bile caydılar. Devlet Planlama Örgütünü güdük hale getirdiler. Basın bile sosyal, ekonomik ve kültürel istatistik ve haberleri DPÖ’den değil başında Türkiyeli bir memurun oturduğu merkez bankasından veya TC elçiliğinin web sayfasından almaya başladı.

Üniversiteler YÖK’ün emrine verildi. Diplomaların karşılıklı tanınması protokolü imzalanarak YÖK’ün onayladığı müfredat bizimkilere emredildi. Diplomaların tanınması için bizim yönetime hiçbir şans bırakılmaz iken bizimkilerin diplomaları için denetleme haklarını ellerinde tutmayı için YÖK’e yetki verildi. Meslek yetkisi vermeye hakkı olmayan okullar orada sonradan üniversite denkliği kazandı diye onların eski mezunlarına bile denklik dayatıldı ama bizimkiler bu yetki verilmedi.

Devlet dairelerine TC’li memurlar yığıldı. Su gelecekmiş ama su dairesine teknik personel almak protokollerle kısıtlandı. Şimdi de kimleri, bizde yok diye bize göndereceklerini, ne zaman yurttaş yaptıracaklarını izleyecek hale düşürüldük.

Bunları görüyorsak gördüğümüzü protesto ve seçimleri boykotla göstermeli ve aktif bir şekilde bunlara karşı mücadele edecek partiye güç vererek geleceğimiz elimize almalıyız. YKP’nin seçim kazanamayacağını düşünerek oyunu boşa atmak istemediğini söyleyerek daha ne kadar zaman oylarını sorumsuzlara vererek çöpe atacağız. Oyunun çöpe gitmesini istemeyen, partilere sahip çıkıp tutmayacağı belli partilerin sözlerine kanmadığını parti içi demokrasiyi işleterek kanıtlamak zorundadır. Gelecek hepimizin geleceğidir. YKP mücadelesini sapmadan sürdürüyor ve oy uğruna halkın desteğini kandırarak değil mücadelesine desteği bilen halkın desteğiyle devam etmek için aydınlatıcı olmaya çalışmaktadır. Bize alternatif gösterin seçime katılın diyenlere bize desteğinizi sürdüreceğinizi katılarak gösterin diyoruz. Oyunuzu alıp da desteklemediğiniz politikaları uygulama yalanına kapılmıyoruz.

Gelin irademizin geleceğimizi belirleme gücü haline gelmesi için seçime katılmayın ve YKP’ye bilinçli destek olun.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
200AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin