.YeniçağmanşetSavaşsız, silahsız bir dünya için Filistin halkına özgürlük
yazarın tüm yazıları:

Savaşsız, silahsız bir dünya için Filistin halkına özgürlük

Yeniçağ podcastını dinleyin

Yeni Kıbrıs Partisi son dönemdeki Ortadoğu’daki İsrail saldırılarını değerlendirdi. Açıklama şöyle:

ykplogo2Amerika Birleşik Devletleri’nin Ortadoğu’daki müttefiki olan İsrail yıllardır Filistin halkına yaptığı saldırılara geçtiğimiz haftadan itibaren yoğun bir şekilde devam etmektedir. Yüzlerce sivilin öldüğü binlercesinin ise yaralandığı Gazze’de savaşın halklar ve insanlık üzerinde yarattığı tahribat kabul edilebilir bir şey değildir.

Bölgedeki çıkarları kapsamında ABD ve müttefikleri Ortadoğu’da tahakkümünü daha da güçlü kılmaya çalışırken, halkların direnişi karşısında çaresiz kaldıkları açık bir şekilde ortadadır. Afganistan, Irak, Suriye ve Filistin’de savaşlarının devam etmesi kendi istedikleri istikrarı sağlayamamalarının, Ortadoğu halkları üzerinde kurulmaya çalışan hegemonyanın başarısız olduğunun, emperyalizmin zafere ulaşamamasının göstergesidir.

İsrail-ABD ve Kıbrıs arasındaki siyasal ilişkiler, yanı başımızda yaşanan Gazze’deki katliamla değerlendirilmeli, Kıbrıs’taki halklar ABD’nin ve müttefiklerinin çıkarları temelinde bölgenin yeniden dizayn edilmesine karşı çıkmalıdır.

Yeni Kıbrıs Partisi, yıllardır silahların, savaşların, militarizmin insanları katletmekten başka bir işe yaramadığını savunurken, askersizleştirme ve silahsızlaştırmanın kendi coğrafyamız için önemini vurgularken aynı şekilde Gazze’de yaşanan cinayetlerin son bulması için de acil bir ihtiyaç olduğunun altını çizmektedir.

YKP, İsrail ordusunun Gazze’den hemen çekilmesi, bombardımanın derhal durdurulması, cinayetlerin son bulması için Birleşmiş Milletlere çağrıda bulunarak uluslararası baskının İsrail ve ABD üzerinde artmasını talep etmektedir.

YKP, savaşsız, silahsız bir dünya için, Filistin halkına özgürlük talebinin altını bir kez daha çizer…

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
259AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin