.YeniçağmanşetBKP YKP’yi ziyaret etti
yazarın tüm yazıları:

BKP YKP’yi ziyaret etti

Yeniçağ podcastını dinleyin

1390989655Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), Yeni Kıbrıs Partisi’ni (YKP) ziyaret ederek, Kıbrıs konusu, iç politika ve yerel seçimlerde birlikte hareket etmek ve bir cephede mücadele etme istediğini bildirdi.

BKP heyeti, YKP Yürütme Kurulu üyeleri ile YKP Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

Toplantıda YKP Yürütme Kurulu’ndan Celal Devrim Önen, Murat Kanatlı ve Haluk Selam Tufanlı hazır bulundu…

BKP Genel Başkanı İzcan, YKP’yi kardeş parti olarak kabul ettiklerini ifade ederek, önceki gün TDP’yi ziyaret ettiklerini, bu ziyaretlerin tek amacının; yerel seçimler ve önlerindeki diğer seçimlerde, Kıbrıs konusu ve iç politikada birlikte hareket etmek, ortak kavga vermek ve bir cephede mücadele vermek olduğunu söyledi.

İzcan, YKP heyetiyle bu konuda görüş alış verişinde bulunacaklarını ifade ederek, Kıbrıs konusunda ciddi gelişmelerin olduğunu, ancak esas iradeyi Kıbrıs Türk ve Rum toplumlarının koyacağını, müzakerelerin ön şartsız başlaması gerektiğini kaydetti.

Yerel seçimlerin de yakın olduğunu anımsatan İzcan, TDP, YKP ve diğer çözüm yanlıları ile birlikte hareket etmek istediklerini, bu yüzden ziyaretlerde bu birlikteliğin olabilirliğini görüşeceklerini, önümüzdeki hafta da bunu hızlandıracaklarını ve “Biz varız” diyenle yola devam edeceklerini vurguladı.

YKP Yürütme Kurulu üyesi Murat Kanatlı da, partilerle görüşmeler yaptıklarını, çeşitli sivil toplum örgütleri ve sendikalarla ortak hareket etme konularını ele aldıklarını ifade ederek, ülkede önemli bir süreçten geçildiğini, bu yüzden ortak hareket konusunda Kıbrıs konusu ve diğer konularda yaptıkları görüşmeleri parti meclisine götüreceklerini anlattı.

Kanatlı, parti meclisi toplantısının 5 Şubat’ta yapılacağını ve bu görüşmelerin karara bağlanacağını belirtti.

(TAK, Yeniçağ)

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
160AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin