.YeniçağmanşetYKP, 24. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE DAYANIŞMA YEMEĞİ DÜZENLEDİ
yazarın tüm yazıları:

YKP, 24. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE DAYANIŞMA YEMEĞİ DÜZENLEDİ

Yeniçağ podcastını dinleyin

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

yemek2 yemek3 yemek4 yemek5YKP’nin 24. kuruluş yılın dönümünde, 1 Kasım, Cuma akşamı Dome Otel’de bir Dayanışma Yemeği düzenlendi.

Cuma günü saat 19:30’da Kokteyl ile başlayan yemeğe katılım coşkulu oldu…

Kokteyl sırasında bir konuşma yapan YKP Yürütme Kurulu üyesi Murat Kanatlı, 24 yılın kendileri için önemli olduğunu, ilk yola çıkarken ortaya koydukları ilkelerden sapmaksızın ileriye doğru geliştirerek mücadelelerini sürdüreceklerinin altını çizdi. Kanatlı, katılan herkese teşekkür ettikten sonra dayanışma gösterip katılan sendika ve sivil toplum örgütü temsilcilerini aralarında görmekten de çok mutlu olduklarının altını çizdi.

Kanatlı, 24’üncü kuruluş yılını kutlayan partinin Kıbrıs sorununun çözümü için mücadelesine ve sol sosyalist parti olma olarak verdikleri mücadeleyi sürdürdüğünü kaydetti.

30 Ekim 1989’da zor koşullarda kurulan partinin yoluna yenilenerek devam ettiğini ifade eden Kanatlı, partinin kuruluşundan rahatsızlık duyan bazı kesimlerin bugün hala rahatsız olmaya devam ettiklerini, bunun da YKP’nin siyasi hattını doğrulayan bir unsur olduğunu söyledi.

Yemekte ayrıca YKP Parti Meclisi üyesi Alpay Durduran kısa bir konuşma yaptı. Durduran konuşmasına YKP’nin uzun yıllar süren yaşamında artık gençlerin çoğunluğu ile yoluna devam ettiğini belirtti ve yolundan sapmadan barış ve insanlık için kavgasını sürdürdüğünü söyledi.

YKP’nin, ayrımcılık yapmadığını, her türden ayrımcılığa karşı savaşımının sürdüğünü ve belirten Durduran yalnız ırk ayrımına değil cins, inanç ve kültür ve diğer ayrımcılığının karşısında yerini aldığını söyledi. Durduran konuşmasının sonunda YKP mücadelesini inançla ve güçle sürdürecektir deyip kuruluş gecesinin kutlu olmasını diledi.

Gecenin sonunda Hamza Irkad kısa bir müzik dinletisi de verdi…

Geceye çeşitli sendika ve örgüt temsilcileri de katıldı…

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
261AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin