.Yeniçağyeniçağ güncelSömürge bakanı belediyelerin sorunlarına da el attı
yazarın tüm yazıları:

Sömürge bakanı belediyelerin sorunlarına da el attı

Yeniçağ podcastını dinleyin

besir-atalay-kktcde-2013-11-14_mKıbrıs’ın kuzeyi artık tartışma götürmeksizin ve gizleme gereği duyulmaksızın Türkiye’nin vilayeti olmasının bütün ilişkileri yaşanmakta…

Bazı belediyeler çözülmediklerini iddia ettikleri sorunlarının çaresini Beşir Atalay’da aradılar, bunun da haberi yayınlandı…

Yalnız bir sömürge bakanı içişlerine bu kadar müdahil olur, başka bir değil!

StarKıbrıs’ın haberi şöyleydi:

 

Adalet ve Eşitlik Arayan Belediye Başkanları Platformu üyesi 12 Belediye adına Geçitkale Belediye Başkanı Dr. Kıvanç Buhara, Ada TV’de katıldığı Öğlen Ajansı’nda Mert Özdeş’in sorularını yanıtladı.

2 aydır Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’ndan randevu taleplerine olumlu karşılık alamadıklarını söyleyen Buhara, Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın son ziyaretinde yoğun programına rağmen kendilerine randevu verdiğini ifade etti. Çatalköy’deki Büyükelçilik yazlık konutu ‘Villa Fırtına’da gerçekleşen görüşmenin detaylarını anlatan Buhara, Atalay’ın görüşme için uçuşunu geciktirdiğini de belirtti.

Buhara sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyükelçilik vasıtasıyla bir gün önceden randevu talep ettik. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sonrasında ülkeden ayrılmadan birkaç saat önce on belediye başkanına randevu verdi. Bu bizi o kadar mutlu etti ki… İki aydır randevu talep ettiğimiz başbakanımız bize randevu vermezken, iki günlüğüne ülkemize gelen Sayın Atalay bizi kırmadı. Onun buradaki olayların tümüne vakıf olduğunu gördük ve çok etkilendik.

Sorunlarımızı dinlerken hep tebessüm ediyordu. Ben Sayın Atalay’ın beden dili ‘yahu bunlar çözülemeyecek sorun mu da benden yardım talep ediyorsunuz?’ der gibiydi. Hükümetimizin bu kadar basit sorunları çözemeyişi onu da şaşırmış gibiydi. Bize bu sorunların halledilebileceğini, konuyla ilgili olarak Sayın Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ile görüşeceğini söyledi.”

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
160AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin