.YeniçağmanşetYKP Lefkoşa Belediye Meclisi İzleme Komisyonu: Hesap soracaktınız, ne oldu?

YKP Lefkoşa Belediye Meclisi İzleme Komisyonu: Hesap soracaktınız, ne oldu?

Yeniçağ podcastını dinleyin

logo_webYKP Lefkoşa Belediye Meclisi İzleme Komisyonu’nun yayınladığı açıklama şöyle:

Lefkoşa Belediyesi erken seçimi öncesinde ve sonrasında özellikle Cemal Bulutoğluları dönemine ait uygulamaların denetleneceği ve yapılan usulsüzlüklerden hesap sorulacağı açıklanmıştı ama aylar geçti, konu hakkında herhangi bir başka açıklama yoktur.

Başsavcılığı usulsüzdür dediği borçlanmalar, başka borç alınarak kapatılmaya çalışılmaktadır. Bu yeni borcu ödeyecek olan Lefkoşalılar olacak!

YKP, seçim kampanyası sırasında finans kurumundan borçlanmanın yasadışı olduğu, bunun açık şekilde yasada yazıldığını, raporlara girdiğini söylemişti. Tam da bu nedenle bu yasadışı borçlanmanın alınması sırasında sorumluluğu bulunan özellikle Belediye Meclisi üyeleri ve Belediye Başkanın yargılanması gerektiğini ve bu borcun bu kişiler ve buna onay veren dönemin bakan kurulu üyeleri tarafından ödenmesi gerektiğinin vurgulamıştı. Belli oluyor ki tüm partiler kendi partililerini kurtarmak için borcu bir kez daha Lefkoşalıların sırtına yıkmakta kararlıdırlar.

Hem borç Lefkoşalara kaldı hem de usulsüzlüklerin üstü kapatılmaya çalışılıyor…

Mali polis uzun zamandır topla topla bir hal olduğu belgeler, ifadeler neticesinde hala bir dava açacak duruma gelemediyse, Polis Teşkilatının art niyetli olduğunu düşünmeye başlamak için ciddi sebeplerimiz var demektir.

Başsavcılık ve Sayıştaylık bu kadar hassas olan bu konularda hala yeni raporlar üretmediyse, herkesin birilerini koruduğu ve kolladığını düşünmemiz için de ciddi sebeplerimiz var demektir.

Lefkoşa Belediye Başkanı seçim çalışmaları sırasında ısrarla hesap soracağız cümlesini, seçim bitip koltuğa oturduktan sonra iki küçük açıklama ile yerine getirdiğini düşünüyorsa, yanılıyor…

YKP, Lefkoşa Belediye Meclisi İzleme Komisyonu tüm yetkileri Lefkoşa Belediyesinde yaşanmış olan usulsüzlüklerle ilgili hesap sormaya, hesap sorulabilmesi için üstlerine düşeni yapmaya bir kez daha çağırır.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
261AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin