YKPHÜSEYİN ÖNEN ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI
yazarın tüm yazıları:

HÜSEYİN ÖNEN ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI

Yeniçağ podcastını dinleyin

OLYMPUS DIGITAL CAMERAYKP’nin kurucularından ve parti meclisi üyeliği yapmış olan politik mücadelesinin önde gelenlerinden Hüseyin Önen 2 Ağustos, Cuma günü mezarı başında ailesi ve YKP tarafından anıldı. Anmada YKP’nin görüşleri doğrultusunda verilen mücadele ve mücadele uğruna göğüslenen fedakarlıklar konuşuldu.

Törende siyasi yaşamda yakın arkadaşı olan Parti Meclisi üyesi Alpay Durduran anma konuşmasını yaptı.

Durduran insanların ikiye ayrılabileceğini, birinci kesimde kendinden ve ailesinden fedakarlık yaparak daha iyi bir dünya kavgasına katılanlar bulunurken gerisi de katılmayanlar sınıfındandır dedi. İnsanlık taş devrinden günümüze birinci kesimden olan insanların uğraşısı ile olabildiği kadar hukuk devletine ulaştı, hak hukuk anlayışı ortaya çıktı ve sınıfsal çıkarlar için mücadele ile dünyanın korunması düşünceleri belirdi diyen Durduran Hüseyin’in mücadelesini bu anma gününde hatırlarken savaşım için düşüncelerimizi de tazeliyoruz dedi.

Hüseyin’in ve diğer mücadele arkadaşlarımızın anılması bir yenilenme ve zenginleşme olması nedeniyle YKP’ye bir katkıdır diyen Durduran aramızdan ayrılan arkadaşlara şükranlarını sundu. Onları anacak ve mücadelelerini sürdüreceğiz diyen Durduran katılanlara bu mücadeleye katkılarını sürdüreceklerine söz vermelerini istedi.

Hüseyin Önen üniversite öğrenciliğinden başlayarak sol mücadelenin içinde yerini almış ve yaşamını sol mücadelenin tüm tehlike, zarar ve sıkıntılarıyla göğüslemeyi kabul etmiş bir kişi olarak hatırlanmaktadır diyen Durduran dünyanın bu günkü Kapitalist uygulamalarla insan yaşamının tehlikeye düştüğü noktaya geldiğinin bilincinde idi ve tüm dünyanın korunmasının ancak sol politikalarla olsa olabileceğini kabul etmiş bir kişi olarak mücadele ederdi dedi.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
261AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin