seçimlerboykot 2013"Seçimi boykot ederek rejime karşı kitlesel uyanışı başlatalım"
yazarın tüm yazıları:

“Seçimi boykot ederek rejime karşı kitlesel uyanışı başlatalım”

Yeniçağ podcastını dinleyin

OLYMPUS DIGITAL CAMERAYKP Boykot Eylem Komitesi üyesi Rasıh Keskiner’in açıklaması şöyle:

28 Temmuza sayılı gün kaldı. O gün yaklaştıkça, her ne hal ise, acenta olmaya talip olanların en büyük derdi vatandaşın seçime katılıp katılmaması. Bir yandan paçayı kurtarıp “acenta belgesi”ni almaya, diğer yandan da vatandaşı seçime katılmaya, sandığa götürmeye çabalamak oldukça zor geldi onlara.

Sadece sahnede olanların çırpınışını seyretmiyoruz. Statüko savunucularının hepsini boykot endişesi sardı. Sırayla vatandaşa boykota katılmama çağrısı yapmaktadırlar. Bu kervana, demiştik ya, Ankara’da katılacak, 20 Temmuz için gelenler katıldı. Son günlerde bu yalvarmalara Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması sürpriz olmayacaktır.

Seçime katılma çağrısı yapanlar, bunun bir vatandaşlık görevi olduğunu söylemektedirler. Şimdi de burada yaşayan insanların vatandaş olduklarını hatırladılar. Her şeyden önce insanlardan vatandaşlık görevlerini yapmalarını istemek için, o yönetimin vatandaşlara karşı görevini yapması gerekiyor.

Sen, insanları yıllarca süründüreceksin, iş bulmak için yalvarmadık kapı bırakmayacaksın, çevrenin zehirlenmesini dolayısı ile her ailede bir kanser hastası yaratacaksın, yollarda her hafta trafik kazalarından bir ailenin sönmesine neden olacaksın, aileleri çocuklarından, çocukları yurtlarından koparacaksın, toplumun yok edilişini seyretme bir yana buna katkı koyacaksın, adeta insanları yönetimin kölesi haline getireceksin ondan sonra da seçime katılmak vatandaşlık görevidir diye onları sandığa gitmeye çağıracaksın!

Acenta olmak için yola çıkanların bir kısmı da, seçime katılma oranı yüzde 50 olsa ne yazar diyor ve ekliyor; Amerika’da ve birçok gelişmiş ülkede seçime katılma oranı yüzde 50’nin de altında olduğu halde kimsenin umurunda olmuyormuş! Bir kere o ülkelerde “seçimi boykot edin” diye çağrı yapan bir örgüt yoktur. Burada seçimi boykot edin diyen YKP ve YKP ile birlikte daha başka örgüt ve bireyler vardır. Bu bakımdan seçime katılmama, boykot uygulama çağrısı önemlidir. Ve herkesin de umurundadır. Umurlarında değilse niye sıraya girip, gece gündüz sandığa gidin çağrısı yapmaktadırlar? Seçime katılma ne kadar az olursa rejim bundan o denli yara alacaktır. Seçime katılma oranı ne kadar düşük olursa rejim o denli sallanacaktır. Rejimin meşruiyeti o denli gündeme gelecektir.

 

Yeni Kıbrıs Partisi halkımızı bir kez daha seçimi boykot etmeye çağırmaktadır.

Seçimi boykot etmek bir vatandaşlık hakkıdır,

Seçimi boykot etmek, toplumu yok etmek isteyenlere başkaldırıdır,

Seçimi boykot etmek, “gel deyince gelen, git deyince giden” emirlerine rest çekmektir,

Seçimi boykot etmek, hiçbir etki ve yetkisi olmayan acenta atamalarına ortak olmamak demektir,

Seçimi boykot etmek, bu memleket bizim, talimatla yönetilmeye hayır demektir,

Seçimi boykot etmek, kurulu düzene karşı ayağa kalmak “artık yeter” diyerek kendine güvenmektir.

O halde seçime boykot diyerek kitlesel uyanışı başlatalım!

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
252AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin