güncel haberkıbrıs haberTDP Adayı Fatma Solmaz: AKP ile çok sağlam bağlantılarım var
yazarın tüm yazıları:

TDP Adayı Fatma Solmaz: AKP ile çok sağlam bağlantılarım var

Yeniçağ podcastını dinleyin

1004573_135989633271702_1766538639_nKıbrıs Postası – Filiz Seyis

Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili “Başbakanımı çok seviyorum, hayranıyım” diyen Solmaz, Facebook’ta AKP’nin KKTC’li hayranlarının sayfası olarak hizmet veren “Ak Sayfa – Kıbrıs”ın da moderatörü…

“TÜRKİYEDE’Kİ GELİŞİME AŞIĞIM, AYNI HİZMETLERİ KIBRIS’A DA GETİRMEK İSTİYORUM”

Türkiye’deki gelişime aşık olduğunu vurgulayan TDP Mağusa 6. Sıra adayı Fatma Solmaz, Türkiye’deki hizmetleri Kıbrıs’a getirmek istediğini kaydetti.

Ak Parti’nin Kıbrıs Temsilcisi olduğu yönündeki iddiaları yalanlayan Solmaz, “Damarlarımda bir kan var, AKP ile çok sağlam bağlantılarım var, dostluklarım var. Bu saatten sonra duruşumu ve arkadaşlarımı değişemem” dedi.

“ERDOĞAN İMKANSIZI BAŞARDI!”

Gezi Parkı eylemleri ile ilgili de konuşan Solmaz, “Olaylar dış güçlerin kışkırtmasıyla meydana geldi. Dış güçler Türkiye’nin geldiği konumu çekemedi. Recep Tayyip Erdoğan imkansızı başardı, terör silahlarını susturdu ve İMF borcunu kapattı, bu nedenle çekilemiyor.” İfadelerini kullandı.

Diğer yandan TDP de, AKP propogandası yapan Fatma Solmaz’ı aday gösterdiği için halktan büyük tepki topladı.

“RABBİM NASİP EDERSE TDP İLE DEĞİŞİM YAPACAĞIZ”

Milletvekili adayı olmasını, TDP Başkanı Mehmet Çakıcı’nın istediğini anlatan Solmaz, “Gönlüm hizmetten yana. Rabbim nasip ederse TDP ile değişim yapacağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

16 Haziran tarihinde,İstanbul’da, AKP tarafından, Gezi Parkı olaylarılarına tepki koymak amacıyla düzenlenen mitinge Kıbrıs’tan da bir grup katılmıştı.

Kıbrıs’tan mitinge katılım için yapılan organizasyonda, organizatörlerden biri olduğunu ifade eden Solmaz, AKP mitinginin Gezi parkına karşıt bir miting olmadığını, mitingin birlik ve beraberlik için yapıldığını iddia etti.

Solmaz sözlerine şöyle devam etti:

“BİR YANIM SAĞ BİR YANIM SOL BENİM…”

“Mehter marşı ile bir videom hazırlandı. Ama Özgürlük Marşı ile de bir videom çıkıyor. Bir yanım sağ bir yanım sol benim…

Kimsenin ne dediği ile de ilgilenmiyorum, ben kendi yoluma bakıyorum. Kimse beni kendi siyasetine alet etmesin.

İnsanlar değişim istiyorlarsa korkmasınlar, kendi güçlerinin farkına varsınlar, sandığa küsmesinler. Sandığa gitmeyenler başkalarının seçtiklerinin idaresini kabul etmek zorundadır. Eski sistemin değişmesi lazım. Alışılmışın dışına çıkılması lazım.”

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
200AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin