.YeniçağmanşetYKP düzenlediği “Kızıldere Anması” ve “Feminizm Ve Yerel Yönetimler” paneli gerçekleşti
yazarın tüm yazıları:

YKP düzenlediği “Kızıldere Anması” ve “Feminizm Ve Yerel Yönetimler” paneli gerçekleşti

Yeniçağ podcastını dinleyin

Gelenekselleştiği gibi bu yılda Kızıldere anması düzenlendi.

YKP’nin daveti ile adaya gelen Milletvekili Ertuğrul Kürkçü etkinliğe katılıp konuşma yaptı.

Ayrıca YKP-fem’in 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında organize ettiği panel için de Diyarbakır Bağlar Belediye Başkan Yardımcıları Sema Koç ve Yüksel Aslan Acer adaya geldi ve etkinlikte konuşma yaptı…

Kızıldere Anması, bugün, 1 Nisan Pazartesi saat 17 ile 19 arasında, Feminist Mücadele ve Yönetimler Paneli ise ayni gün saat 19-21 saatleri arasında Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Lokalinde gerçekleşti…

 

KIZILDERE ANMASI

41 yıl önce Kızıldere’de Mahir Çayan, Cihan Alptekin, Ömer Ayna, Ertan Saruhan, Sinan Kazım Özüdoğru, Hüdai Arıkan, Saffet Alp, Sabahattin Kurt, Nihat Yılmaz ve Ahmet Atasoy 30 Mart 1972’de devlet tarafından katledildiler.

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), Kızıldere anması için 1 Nisan, Pazartesi Ertuğrul Kürkçü’nün katılımı ile bir etkinlik düzenledi…

Etkinlik, bugün, 1 Nisan Pazartesi saat 17.00’da Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası lokalinde (KTOEÖS) gerçekleşti. Etkinlik, YKP Parti Meclisi üyesi Hamit Aygün moderatörlüğünde gerçekleşti ve Barış ve Demokrasi Partisi Milletvekili Ertuğrul Kürkçü konuşmacı olarak katılarak, “Kızıldere Katliamından Bugüne” başlıklı konuşma yaptı.

 

FEMİNİZM VE YEREL YÖNETİMLER

YKP-fem, Diyarbakır Bağlar Belediyesi işbirliği ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında “Feminizm Ve Yerel Yönetimler” paneli düzenlendi.

Panel, bugün, 1 Nisan Pazartesi saat 19.00’da Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası lokalinde (KTOEÖS) gerçekleşti.

Panelde Diyarbakır Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Sema Koç “Yerel Yönetimlerde Toplumsal Cinsiyet Özgürlükçü Model” ve Diyarbakır Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Aslan Acer da “Deneyim paylaşımı” başlıkları ile sunum yaptı. Panelin moderatörlüğünü YKPfem aktivisti ve Lefkoşa Belediye Meclisi üyeliği adayı Hazal Yolga yaptı.

Etkinlikte Diyarbakır Bağlar Belediyesi özelinde ancak bölgeyi de içine alacak şekilde yerel yönetimlerde kadın ve toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmaları, deneyimleri dile getirildi.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
160AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin