.YeniçağmanşetYKP'den seçim sürecindeki hükümetin müdahalesine ve yasadışı propaganda faaliyetlerine tepki

YKP’den seçim sürecindeki hükümetin müdahalesine ve yasadışı propaganda faaliyetlerine tepki

Yeniçağ podcastını dinleyin

YKP adaylarından Murat Kanatlı  6 Mart, Çarşamba günü katıldığı Kanal T’de Hakan Yıldırım’ın sunduğu Günaydın Kıbrıs programında seçim sürecindeki hükümetin müdahalesine ve yasadışı propaganda faaliyetlerine tepki. Kanatlı’nın tepkisi:

 

Türk Ajansı-Kıbrıs (TAK)’ın 4 Mart 2013, Pazartesi yayınladığı haber:

“HÜKÜMETLE UYUMLU ÇALIŞAN KİŞİNİN BAŞKAN SEÇİLMESİ ÖNEMLİ”

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanlığı seçimlerine de değinen Çavuşoğlu, hükümet ile uyumlu çalışacak kişinin seçilmesinin önemli olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu, hükümet ile uyumlu çalışacak bir kişinin seçilmemesi halinde sorunların çözümünün zor olacağını ifade etti.

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) adayının Hasan Sertoğlu olduğunu anımsatan Çavuşoğlu, “Bizler kendisine her konuda güveniyoruz. Başarıları da ortadadır. Eminiz ki seçilmesi halinde bir çok şeyi de başaracaktır” dedi.

 

Seçim yatırımı ziyaretleri

1362469168Türk Ajansı-Kıbrıs (TAK)’ın 5 Mart 2013, Salı yayınladığı haberde, Lefkoşa Belediyesi çalışma alanı olan Kızılbaş’daki yol çalışmasına İrsen Küçük’ün “seçim yatırımı” ziyareti haber oldu:

BAŞBAKAN: “LEFKOŞA’NIN TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK ÇALIŞMALAR EN KISA ZAMANDA TAMAMLANACAK”

Lefkoşa, 5 Mart 13 (T.A.K): Başbakan İrsen Küçük, Kızılbaş Bölgesi’nde trafiğin aksamasına yol açan noktaları yerinde inceledi.

Küçük’e incelemeleri sırasında Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kerimoğlu da eşlik etti.

(..)

MARMARA KÖPRÜSÜ

Başbakan Küçük daha sonra da Marmara Köprüsü’ne giderek vatandaşların mesai saatinde yaşadığı sıkıntıları yerinde gözlemleyerek, Marmara Köprüsü’nün tarihi bir yapı olduğunu ve haliyle bugünkü ihtiyacı karşılayamadığını belirtti.

Eski Eserler’le de görüşerek bir düzenleme yapılması gerektiğinin altını çizen Küçük, inceleme ve değerlendirmeler tamamlandıktan sonra ilgili bakanlıklarla da görüşerek vakit kaybetmeden çözüm üretecek çalışmaları başlatacaklarını söyledi.

Küçük, Lefkoşa’da trafiği düzenlemek amacıyla yapılan altyapı çalışmalarını sırasıyla anlatarak, sorun yaşanan noktaları zaten bildiklerini, ancak sabah saatlerinde sıkışıklığı yerinde görmenin yararlı olduğunu ifade etti.

 

Bakanlar kurulunda bir belediye başkan adayı

Türk Ajansı-Kıbrıs (TAK)’ın 6 Mart 2013, Çarşamba yayınladığı haber:

“Saat 10.45’te başlayan haftalık olağan toplantı öncesinde, basına açıklama yapılmazken; UBP’nin Lefkoşa Belediye Başkan Adayı Hasan Sertoğlu’nun da Bakanlar Kurulu toplantı salonuna girdiği görüldü.”

Ama Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yalanlandı! TAK’ın haberi şöyle:

“Bakanlar Kurulu Sözcüsü İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, bir soru üzerine UBP LTB Başkan adayı Hasan Sertoğlu’nun Başbakanlık binasına Bakanlar Kurulu başlamadan önce UBP Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük ile görüşmek için geldiğini belirtti. Çavuşoğlu, Sertoğlu’nun Bakanlar Kurulu toplantısına katılmadığını vurguladı.”

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
248AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin