.Yeniçağyeniçağ güncel19 Temmuz davası devam ediyor
yazarın tüm yazıları:

19 Temmuz davası devam ediyor

Yeniçağ podcastını dinleyin

19 Temmuz 2011 tarihinde, KTHY önünde Tayyip Erdoğan’ın adaya gelişini ve Ankara’dan dayatılan politikaları protesto ederken gözaltına alınan aralarında YKP Yürütme Kurulu üyesi Nevzat Hami’nin de bulunduğu 6 eylemci hakkında açılan dava devam ediyor.

26 Eylül 2012 tarihinde üçüncüsü gerçekleştirilen duruşmadan, yine tebligatların tamamlanması için ertelenme kararı çıktı. Davanın sürekli ertelenmesi ile eylemciler üzerinde baskı oluşturulmasını engellemek isteyen bir eylemci, celpnamesini almak üzere mahkemeden önce Lefkoşa Polis Müdürlüğüne gittiği bildirildi.

Fakat polis müdürlüğünde eylemciye tebligat yapılamadı. Eylemci avukatlarından Gökan Asafoğulları’nın müvekkilinin tebliğini alamadığı üzerine yaptığı beyan üzerine, yargıç tebliğlerin mahkeme çıkışı yapılmasını istedi.

 

Eylemciler Dayak Yedi

Mahkemede eylemciler adına söz alan avukat Öncel Polili ise iddia edilen suçu kabul etmeyeceklerini, 19 Temmuz’da KTHY önünde eylemcilerin dayak yediğini ve bu konu üzerine de gerekli dava girişimlerinin yapılmakta olduğunu söyledi.

 

17 Ekim’e Erteleme

Ayrıca yine sanık eylemciler adına söz alan Öncel Polili, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde savcılığın yazılı ve görsel delilleri dava başlamadan incelemek üzere savunma tarafına da vermesini talep etti. Yargıç ise davayı 17 Ekim’e erteleyerek, tebliğler tamamlanırsa bu yönde tekrar beyanda bulunulması halinde konunun görüşüleceğini belirtti.  19 Temmuz KTHY davası, 17 Ekim’de devam edecek.

Yine 19 Temmuz’da gerçekleşen, KTAMS içerisine polisin girmesi üzerine gözaltına alınan sendikacıların davası ise sendikacılardan birinin doktor raporu üzerine 21 Kasım tarihine ertelendi.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
160AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin