YKPTaşeronlar Birliği YKP’yi ziyaret etti
yazarın tüm yazıları:

Taşeronlar Birliği YKP’yi ziyaret etti

Yeniçağ podcastını dinleyin

30 Temmuz, Pazartesi saat 11:00’de Taşeronlar Birliği, “ülkene sahip çık” başlığı ile başlatılan girişimle ilgili bilgi vermek ve ülkede son gelişmelerle ilgili görüş alış verişinde bulunmak için Başkan Osman Amca başkanlığındaki bir heyetle Yeni Kıbrıs Partisi’ni, YKP Genel Merkezinde ziyaret etti.

Ziyarette YKP Yürütme Kurulu üyeleri Celal Devrim Önen ve Murat Kanatlı, Parti Meclisi üyesi Alpay Durduran ve Lefkoşa İlçe Sekreteri Mehmet Karadal hazır bulundu.

Görüşmede YKP, ülkedeki sorunların çözümü için artık Kıbrıs sorununa bağlı olarak ortaya çıkan engellere ve ülkede iş yaşamını düzenleyen kurallara uyulmamasından doğan sorunlara çare aranması için işbirliğinin şart olduğunu anlattı. Yabancı işgücü ve kayıt dışı iş yerlerine ve iş yeri dahi olmadan iş yapanlara fırsat verilmesine ve emeğin miktarı belirsiz yabancı emekçilerle rekabetiyle boğuşmasına karşı ülkeyi savunan politikalara gerek olduğuna inandıklarını söyledi.

Halkın genel olarak ülkelerinin sorma-gir hanına döndürülmesine karşı YKP’nin dayanışmasını yanlarında olduğunu ve savaşımlarının süreceğini ve hatta AB kurallarının Kıbrıslı Türklere destek olması için Kıbrıslı Türklerle İşbirliği görev gücü ile beraber çalışmaya önem vereceğini dile getirdi. Yabancı iş gücü ve iş yerlerine karşı AB kurallarının uygulanmasını sağlamak için YKP’nin gerekli girişimi yapacağı sözünü verdi.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
248AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin