.Yeniçağyeniçağ güncelLTB şube amirlerinden basın açıklaması
yazarın tüm yazıları:

LTB şube amirlerinden basın açıklaması

Yeniçağ podcastını dinleyin

Belediye Emekçileri Sendikası’na üye olup Lefkoşa Türk Belediyesi’nde Müdür Muavinliği ve Şube Amirliği görevini ifa eden 21 kişilik idari kadro memurları bir basın açıklaması yayınladı. Açıklama şöyle:

“LEFKOŞA BELEDİYESİ Kimin?

Lefkoşa Türk Belediyesi, öncelikle siz Lefkoşa’lının ve biz Belediye çalışanlarınındır.

Sevgili Lefkoşa Halkı,

Bizler yıllardır birçok dönemde Belediyede çalışıp sizlere hizmet veren ve bundan sonraki dönemlerde de çalışacak ve yine sizlere hizmet verecek olan Belediyenin çalışan yönetici kadrosu olarak gelinen son noktada, siz Lefkoşa Halkına bir açıklama yapmamız gerektiğinin bilinci içerisindeyiz.

Evet, yıllardan bu yana Belediyemizin yönetiminde yaşanan ve aylardır da kamuoyunda konuşulan pek çok sorun yaşanır ve çoğalırken bizler;

• Belediyemizde kurumsal bir yapı oluşturulamadığından,

• Üzerimize yoğun baskılar uygulandığından,

• Sindirme eylemine maruz tutularak yetkilerimizi kullanmamız engellendiğinden,

• YETKİSİZ YETKİLİ durumuna getirildiğimizden

dolayı bu güne kadar ne yazık ki etkili olamadık ve bu günlere kadar gelmiş olduk.  Bugün, Sendikamız ile birlikte haklı mücadelemiz içerisinde tek vücut olarak yer almaktayız.

Mücadelemizi sürdürürken bundan en başta Lefkoşa Halkının etkilendiğinin de farkındayız. Çalışanlar olarak bizler öncelikle evlerimize ekmek götürme kavgası, huzurlu bir çalışma ortamı ve diğer tüm haklarımızın mücadelesini sürdürürken, Lefkoşa Halkının yaşamakta olduğu olumsuzluklar bizleri fazlasıyla üzmektedir.

Yaşanmakta olan bu süreçte Lefkoşa Halkının da yanımızda yer alarak bizlere destek vermesi çok büyük önem arz etmektedir.  Bizler inanıyoruz ki sorunlarımızın çözümlenmesinin ardından, şeffaf, dış etkenlerden arınmış ve halkla bütünleşmiş bir Belediye ile, hepimizin olan Lefkoşa’mızı en erken zamanda eski Lefkoşa’mız haline kavuşturup, daha da ileriye elbirliği ile taşıyacağız.

Bunu öncelikle Lefkoşa Halkına sonra da tüm halkımıza açıklamayı bir borç bildik.  Sizlerden de bu süreçte anlayış ve destek bekliyoruz.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
233AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin