YKPYKP'nin açıklamalarıYeni Kıbrıs Partisi’nin 11. Olağan Kurultayı 7 Nisan'da
yazarın tüm yazıları:

Yeni Kıbrıs Partisi’nin 11. Olağan Kurultayı 7 Nisan’da

Yeniçağ podcastını dinleyin

YKP Kurultayı Olağan 11. Toplantısına yönelik çalışmalar tamamlandı.

Yeni Kıbrıs Partisi Kurultayı 7 Nisan, Cumartesi toplanıyor. Kurultay, Lefkoşa’da, KTOEÖS Lokalinde (itfaiye yanı) saat 14.30’te gerçekleşecek.

Kurultayda “YKP, çağdaş sol bir partidir”, “Kıbrıs sorunu için yeni bir yol zamanıdır!”, “Adalet ve Hakikat Komisyonları kurulmalı, gizli devlet arşivleri açılmalı” ve “Her türlü savunma işbirliği antlaşmasına hayır!” başlıklı 4 Kurultay karar tasarısı da ele alınıp değerlendirilecek.

Kurultaya, Türkiye’den SDP Genel Başkanı Rıdvan Turan ve Parti Meclisi üyesi Dilay İnkaya, EMEP EMEP GYK Üyesi Mehmet Özer, ÖDP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Onur Kılıç ve Parti Meclisi üyesi Yılmaz Eren, Kıbrıs’tan da AKEL, DISY, Yeşiller, EDİ, Epalxi temsilcileri katılacak.

Cuma günü ayrıca yurtdışından gelen partilerle birlikte Kıbrıs’ın her iki yanından partilerin katılacağı toplantılar yapılacak, Kıbrıs’taki son gelişmeler değerlendirilecek…

6 Nisan Cuma günü ayrıca saat 18:30’da KTÖS’te Türkiye’den gelen konuklarla birlikte halka açık Türkiye’deki partilerin Kıbrıs sorununa yaklaşımı ve Türkiye’deki son siyasal gelişmeler üzerine sohbet toplantısı düzenlenecek…

Kurultay ile ilgili bir çağrı yayınlan Yürütme Kurulu tüm üyelere katılım çağrısı yaptı. Açıklama şöyle:

“YKP’nin 22. yılında 11. Kurultay’ı 7 Nisan Cumartesi günü gerçekleştiriyoruz.

1989 yılından bugüne, ilk Kurultayımızın sloganları “talimatla yönetilmeye hayır, bu memleket bizim, biz yöneteceğiz” ile yola çıktığımızdan beri sürdürdüğümüz mücadele, durmaksızın devam ediyor.

Rejimin ve işbirlikçilerinin her türlü saldırısı karşısında teslim olmayan, direnmeyi seçen, Kıbrıs’ın birleşmesi için, soldan, emekten yana, Kıbrıs’ta işgallere karşı, acentalara karşı, gerici her türlü ayrımcılığa, şovenizme ve ırkçılığa karşı, toplumsal cinsiyet eşitliği için mücadelesini sürdüren YKP üyesi, sempatizanları ve parti dostları için Kurultaylar partili yaşamın yapı taşları olmuştur.

Kıbrıs’ın, Avrupa’nın ve dünyanın sıkıntılı olduğu bir döneminde toplanan Kurultayımız başka bir Kıbrıs’ın, Avrupa’nın ve dünyanın mümkün olduğunun inancı ile yeni bir mücadele dönemimizin öncesinde toplanması nedeni bizler açısından ayrıca öneme sahiptir.

Böylesi koşullarda toplanacak 11. Kurultayımız için YKP üyelerine, sempatizanlarına ve parti dostlarına bir kez daha katılım çağrısı yapıyoruz…

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
200AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin