YKPYKP Lefkoşa İlçe Kongresi gerçekleşti
yazarın tüm yazıları:

YKP Lefkoşa İlçe Kongresi gerçekleşti

Yeniçağ podcastını dinleyin

YKP Lefkoşa İlçe Kongresi dün (1 Mart, Perşembe), saat 19:00’da, YKP Genel Merkezinde gerçekleştirildi ve yeni İlçe Yönetimi, İlçe Disiplin Kurulu ve İlçe Denetçileri seçildi.

Kongre Divan seçimi ile başladı. Divan Başkanlığına Kemal Aktunç, yazmanlıklarına da Didem Gürdür ve Faika Deniz Paşa getirildi. Divan seçiminden sonra gündem geçildi ve gündem çerçevesinde Yürütme Kurulu adına Yürütme Kurulu üyesi Alpay Durduran, son politik gelişmeler, örgütlenme ve parti çalışmaları ile ilgili bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından İlçenin faaliyet raporunu ve mali raporunu İlçe Yönetim Kurulu üyesi Öncel Polili sundu ve Divan, üyelerin onayına sundu. İki rapor da oy birliği ile onaylandı.

Daha sonra organların seçimine geçildi. Divan tüm organlara yeter ve tam sayıda aday olduğunu belirterek, seçimsiz, üyelerin onayına sundu. Üyelerin oybirliği ile yeni İlçe Yönetimi belirlendi

Buna göre Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu’na Mehmet Karadal, Mehveş Beyidoğlu Önen, Haluk Selam Tufanlı, Bahire Sonel ve Öncel Polili seçildi.

İlçe Disiplin Kurulu’na Sezer Kaşer, İlker Karagil ve Ceyhun Hami; İlçe Denetçiliğine de Nihal Kaşer ve Neşe Karakaş seçildi.

Bu arada İlçe kongrelerini tamamlayan örgütler ilk toplantılarını yaparak görev bölümü de yaptı.

Buna göre Lefkoşa İlçe Sekreteri Mehmet Karadal, Mağusa İlçe Sekreteri Mustafa Noyan ve Girne İlçe Sekreteri Halil Sayın oldu.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
199AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin