YKPYKP'nin açıklamalarıYKP’den BKP ile dayanışma mesajı
yazarın tüm yazıları:

YKP’den BKP ile dayanışma mesajı

Yeniçağ podcastını dinleyin

YKP Yürütme Kurulu adına yapılan BKP ile dayanışmayı ortaya koyan açıklama şöyle:

Kıbrıs’ın kuzeyinde zaten kısıtlı olan hak ve özgürlükler, TC’nin asker ve sivil bürokratlarının talimatları, yerli işbirlikçilerin katkıları ile gün ve gün daha da daraltılmaktadır.

En küçük hak arama eylemine bile polis fiziki ve psikolojik şiddetin her çeşidini uygulayarak müdahale etmekte, her türlü demokratik hak aramın önüne geçmeye çalışmaktadırlar.

Böylesi ortamda bir de tehditler yeniden ortaya çıkmıştır. Geçmişte sıkılık yaşanan tehdit içeren mektup modası yeniden nüksetti.

Daha önce, yakın tarihte bizzat UBP Londra Dayanışma Derneği’nin içinde olduğu organizasyonla KTÖS’e, bazı gazetelere benzer mektuplar gönderilmişti, şimdi de BKP Genel Sekreteri İzzat İzcan’a gönderildi.

UBP bu mektuplardan rahatsız olduğunu söyler gibi yaptı ama Londra’dakilere hiçbir yaptırım uygulamadığı için aslında desteklediğini anlamaktayız. Bu nedenle BKP’ye gönderilen mektuplarda birinci derece şüpheli UBP çevresidir.

Bugüne kadarki onlarca bombalama, saldırı olayı faili meçhul kaldı, polis teşkilatı bir türlü failleri bulamadı. Ortalıkta onlarca mektup dolaşmakta, insanlar açıkça ölümle tehdit edilmekte, buna rağmen polis teşkilatı susmaya devam etmektedir. Bu nedenle polisin beceriksiz olduğunu düşünmek ile bizzat bu olaylarının içinde olduğunu düşünmek arasında 2 seçeneğimiz var, yorumu kamuoyunun değerlendirmesine bırakıyoruz.

YKP olarak hiçbir baskı ve zor karşısında susmadık, susmayacağız. Ayni zamanda baskılara karşı sesini yükseltenlerle, mücadele edenlerle her zaman dayanışa içinde olduk.

Bu nedenle BKP’ye yapılan bu saldırıyı kınıyor ve dayanışmamızı ortaya koyuyoruz. YKP’e olarak saldırının bize de yapıldığını varsayıyoruz, BKP vereceği tüm mücadele yanında olacağımızı belirtiyor ve tüm ilerici, demokratik kesimleri zorbalıklar karşısında seslerini yükseltmeye çağırıyoruz.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
204AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin