.Yeniçağyeniçağ güncel1 Eylül kutlandı
yazarın tüm yazıları:

1 Eylül kutlandı

Yeniçağ podcastını dinleyin

1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla, bazı örgütler ara bölgede eylem gerçekleştirdi.

YKP, KTOEÖS, KTÖS, GÜÇ-SEN, DAÜ-BİR-SEN, TIP-İŞ, BASIN-SEN, Baraka Kültür Merkezi, Barikat Gazetesi, Gelecek Gazetesi, Pir Sultan Abdal, KGP, Çağ-Sen, Youth Against Nationalism, HAD, İki toplumlu Birleşik Kıbrıs Öğretmenler Platformu 1 Eylül akşamı gerçekleşen etkinliğe katıldılar…

Örgütler, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla gerçekleştirdikleri etkinlikte,  iki toplumlu etkinliğe izin vermeyen  Birleşmiş Milletleri de protesto etti.

18:30’da Kuğulu Park’ta buluşan örgütler burdan ara bölgeye yürüdü. Ara bölgede ise ortak açıklama okundu, Sol Anahtarı kısa bir müzik dinletisi verdi ve etkinlik daha sonra sona erdi.

YKP eyleme kendi korteji ile katıldı. Saat 18:00’de YKP Genel Merkezi önünde buluşan YKP üye, sempatizan ve parti dostları buradan Kuğulu Parka yürüdü. Diğer örgütlerle birlikte ise YKP korteji ara bölgedeki etkinliklere birlikte yürüyerek katıldı.

[pe2-gallery album=”aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIveWVuaWtpYnJpc3BhcnRpc2kvYWxidW1pZC81NjQ3NjQxMzMyMTc5MTczNzI5P2FsdD1yc3MmYW1wO2hsPWVuX1VTJmtpbmQ9cGhvdG8=”]

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
236AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin