.Yeniçağyeniçağ güncelDAÜ-SEN: DAÜ YÖNETİMİ PEŞKEŞDE SINIR TANIMIYOR VE YİNE KARANLIK İŞLER ÇEVİRİYOR!
yazarın tüm yazıları:

DAÜ-SEN: DAÜ YÖNETİMİ PEŞKEŞDE SINIR TANIMIYOR VE YİNE KARANLIK İŞLER ÇEVİRİYOR!

Yeniçağ podcastını dinleyin

DAÜ – Sen, yaptığı yazılı basın açıklamasında DAÜ yönetimine ağır eleştirilerde bulunarak, yönetimin “peşkeşte sınır tanımadığını ve karanlık işler çevirdiğini” ileri sürdü. Açıklamanın tam metni şöyle:

Doğa Şirketi ülkemize gelme girişiminde bulunduğu günden beri bugüne kadar bitmeyen tepkilerle karşılaştı. Başsavcılık ve Sayıştay konuşacak cesaret bulamasa da yoplumun tüm kesimleri okullarımızın peşkeş çekilmesi konusunda infial içerisinde. Umudumuz halkımıza zorla kabul ettirilmeye çalışılan bu oldu bittiye ve hukuk dışılığa, hiç bir yönlendirme altında kalmadan, hür iradesiyle Yüksek İdare Mahkemesi’nin “dur” diyeceği yönündedir. Doğa Şirketi mahkemelerimizi tanımadığını, muhatap saymadığını söylese de mahkeme kararlarının yerine getirileceğini umuyoruz.

Daha mahkemelerimiz konu hakkında kararını vermemiş olmasına rağmen Doğa Şirketi temsilcisi, biraz ürkerek ve panik içinde olsa da, büyükleri tarafından kendisine verilen görevi yerine gtirmeye çalışmaktadır. Bütün bunlar arasında en dikkat çekici nokta da Doğa Şirketinin işbirlikçilerinin tavrı, bu onurlu halkın alışık olmadığı şekilde, Doğa şirketine hizmet etme aşkıdır. Hukuk süreci halen devam ederken Doğa Koleji’nin emrine Rektörlükte telefonlar, arabalar, şöför, ofisler, personel, güvenlik görevlisi verilmiştir. Okulların kapandığını iddia eden DAÜ Yönetimine Doğa Şirketine okullarımızı peşkeş çekmekle kalmıyor ayrıca kusursuz bir hizmet de veriyor.

Cebinde turist vizesiyle dolaşan Doğa Şirketi temsilcisi mahkemelerimizin kararlarına uymayacağını, yani hukuk sistemimize saygı duymadığını sıkılmadan, açıkça söyleyebiliyor. Peki ya DAÜ Yönetimi? Daha mahkemelerimiz konu hakkında kararını açıklamamışken Doğa şirekti ile kapalı kapılar ardında nihai sözleşmenin 28 Haziran 2011 tarihinde, hem de ön protokol’den daha da geriletilmiş haklarla, imzalanması nasıl açıklanabilir? Bu ülkenin vatandaşları olan DAÜ Yönetim üyeleri mahkemelerimize saygı göstermezse yabancılardan bunu nasıl isteyeceğiz? Buradan kamuoyuna, başsavcılığa, sayıştaya açıkça duyuruyoruz: DAÜ Yönetimi “Benim açımdan bu iş bitmiştir” zihniyetiyle yine kapalı kapılar ardında yine gizli saklı işler çevirmekte, Kıbrıs Türkü’nü  yeni bir oldu-bittiyle karşı karşıya bırakma planları yapmaktadır.

Doğa şirketine ve işbirlikçilerine bir kere daha hatırlatırız. Bu iş daha bitmedi. Ne biz ne de mahkeme daha son sözünü söylemedi.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
248AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin