toplumsal muhalefetsendikal hareketŞener Elcil: "Kıbrıs'ın kuzeyi, Türkiye'nin çöplüğüne dönüştü"
yazarın tüm yazıları:

Şener Elcil: “Kıbrıs’ın kuzeyi, Türkiye’nin çöplüğüne dönüştü”

Yeniçağ podcastını dinleyin

KTÖS, son günlerde ülkede yaşanan olayları inceledi: Adamızın kuzeyinde son günlerde yaşananlar, Türkiye tarafından kolonize edildiğimizi bir kez daha ortaya koymaktadır. Açıklamanın tamamı ise şöyle:

Bir yandan Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde yaşananlar, diğer yanda ise adanın valisi durumundaki T.C elçiliğinin faaliyetleri yaşanan gerçeği gözler önüne sermektedir. Ercan Havaalanında mücevher dolu olduğu söylenen valizlerle yurtdışına çıkmaya çalışan T.C elçilik mensubunu yoklamak isteyen polis görevlisinin görevi engellenip hakkında soruşturma başlatılırken, diğer taraftan T.C elçiliğine akaryakıt alımında yarı fiyat uygulamaları tam bir rezalettir.

Her nedense yolsuzluk usülsüzlük ve kanunsuzluklar ortaya çıkarılınca hemen uluslararası Viyana sözleşmelerine sarılan T.C elçiliği, bu ülkede hukuk dışı bulunduğunu unutmaktadır. Sn. Elçi bilmelidir ki, Viyana sözleşmeleri uluslararası kabul gören BM’nin tanıdığı ülkelerde geçerlidir. Garantörü olduğu Kıbrıs Cumhuriyeti makamlarının onayını almadan ve sadece ateşkes antlaşmaları ile bu ülkede bulunduğunuzu lütfen unutmayın. Ayrıca 1960 Kıbrıs Cumhuriyeti antlaşmalarına göre garantörlük sorumluluğunuz çerçevesinde Kıbrıs Cumhuriyeti’nin anayasal nizamını tekrardan tesis etmek ve toprak bütünlüğünü korumak için burada bulunduğunuzu hatırlatırız.

Bilinmelidir ki, Viyana sözleşmeleri adanın kuzeyi için geçerli ise 1949 Cenevre sözleşmeleri de geçerlidir ve bir ülkeye askeri güçle girerseniz ve oraya nufüs taşırsanız bu bir savaş suçudur. Size bu gerçekleri bir kez daha hatırlatır, kumarhanelerinizle, gece kulüplerinizle, mafyanızla ve dayatmalarınızla “Türkiye’nin Çöplüğü” haline getirdiğiniz ülkemizde, işinize geldiğinde uluslararası sözleşmeleri sarılarak, suçlarınızı örtemezsiniz. Önce bu ülkenin insanlarına, yasalarına ve uluslararası sözleşmelere uymayı öğrenmemiz gerektiğini hatırlatırız..

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
233AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin