.Yeniçağyeniçağ güncelKAYIP SİLAHLAR NERDE?
yazarın tüm yazıları:

KAYIP SİLAHLAR NERDE?

Yeniçağ podcastını dinleyin

“Lefkoşa Kaymakamlığı 2009 Mali Yılı Gelir Hesapları Denetim Raporu” yayınlandı ve ekinde de “2010 tabanca ruhsatı çıkarmayanların listesi” vardı… Listeye bakıca insan aklına kayıp/çalıntı diye yazılan onlarca silahın nerde olduğu geliyor… Ama daha ilginci Rauf Raif Denktaş ait 1501 ve 1502 kayıt numaralı silahların da kayıp olması. Serdar Denktaş ise 144 kayıt numaralı silahın ise kaydı yapılmamış, yani o da kayıp olabilir… Yeni kayıt yapmayanlar arasında Derviş Eroğlu da var… Yani Serdar ve Eroğlu’nun silahları da kayıp ya da çalıntı mı ki kaydı yapılmadı yoksa sorumsuzluk mu bilinmez… Ali Süha ve Mehmet Ratip Pars öldü ama silahları kayıp…

 

BÜYÜK DENKTAŞ İKİ TANE ÇALDIRDI KÜÇÜK BİRİNİN RUHSATINI ÖDEMEDİ

Sayıştay (sayıştaylık değil) raporu Lefkoşa kaymakamlığının 2010 yılında 13 tabancanın çalıntı veya ne anlama geliyorsa, kayıp olduğunu bildirdi. Raporda tabancaların poliste emare olanlarından da bahsedildiğine göre bir kısmının çalıntı olmasının silahların izinin takip edilememesinin sağlanması için düşünüldüğünü de göstermektedir. Ancak polisin buna engel olmak için birşey yaptığı söylenemez çünkü silahları çalınanlar arasında eski cumhurreislerinden Rauf Denktaş da var. Rauf Denktaş gibi bir kişinin iki silahının çalındığının raporda yer alması tüyler ürpertici bir tehlikeye işaret etmektedir.

Bazı kişilerin silah alıp bir süre sonra kaybettiklerini veya çaldırdıklarını polise rapor ettiklerini ve esas silah elde etmek ve elde ettiğini göstermek istemeyenlere silah sağladıklarını haberlerden bilmekteyiz. Böylece üzerin e kayıtlı silah görünmeyenler suç işleme şansı elde etmektedirler. Ancak gene de belli bir kişiden hırsızlık veya düşürmekle kaybetme şeklinde alınan silah kaybedenle veya çaldıranla bilirkişi varsa suçlunun izinin sürülmesine imkan verir ama bir Rauf Denktaş ile kim ilişkiyi sorgulayabilir.

Var mı poliste Rauf Denktaş’a “bu sanık sizin silahınızı kullanmış olabilir mi” veya “sizden çalınan bu silah kullanıldı kim olabilir bu çalan” diye sorgulayacak yürekli biri?

Rauf Denktaş 1501 ve 1502 sayılı iki tabancasını çaldırmış!

Bilen duyan lütfen polise haber versin. Onun aradığının haberi yok. Rauf Denktaş çaldırmış ama haber olamamış. Polis basın subaylığının da bunu haber yerine koymamasını anlamaya çalışın. Ne alaka saraylar görmüş bir tabanca suç aleti olacak değil ya! Hele bir suç işleme için kullanılsın görün bakın nasıl haber olacak!

Tabii dikkatsizlik ırsidir. Nitekim Serdar Denktaş da tabancasının ruhsatını ödememiş herhalde unutmuştur. Ancak onun kolleksiyonu olduğunu biliyorduk; diğerlerini ödedi de 144 noluyu mu ödemedi. Yoksa o da mı çaldırdı?

Silah merakı Kayserililede olmaz demeyin. Yeni cumhurresinin de varmış ki o da tabanca sahibi olmuş. Son sayıştay raporunda adına rastlamadığımız için sanırız yeni elde etti. Onun içinm bu iş Kayserililikten değil koltuktan kaynaklandı. Biri bulunup ona bir tabanca hediye etmiş olmalı.

Acdı duyulanlara hediye vermek, silah vermek bazıları için itibar kazandırcıdır. Bilinir. Avcı ne verecek silah verir. Asker ne verecek silahın Allahını verir. Ruhsatını da peşin çıkarıp sen de büyüksün ama biz de varız der.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
236AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin