.Yeniçağyeniçağ güncelYKP, KSP, Baraka Kültür Merkezi ve Barikat Gazetesinden pankartlara müdahale edilmesini kınadı
yazarın tüm yazıları:

YKP, KSP, Baraka Kültür Merkezi ve Barikat Gazetesinden pankartlara müdahale edilmesini kınadı

Yeniçağ podcastını dinleyin

YKP, KSP, Baraka Kültür Merkezi ve Barikat Gazetesi, polisin Yasemin Hareketi, KTOEÖS ve Barikat’ın pankart, döviz ve bayraklarına müdahale ettiği ve şiddet kullandığı iddiasıyla yaşananları kınadı. Örgütlerin ortak açıklaması şöyle:

“Bugün bir kez daha İnönü Meydanı tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Kalabalık ve coşku tarihe atılmış yeni bir imzaydı.

TC-KKTC bayraklarının taşınması gibi, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağının taşınması da bu mitingin bir rengi olması gerekirken, polisin bazı bayraklara müdahale etmesi bazılarına etmemesi anlaşılır değildir. Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Kıbrıs’ın kuzeyinde yasaklanmadığına göre bu müdahaleler daha da anlamsız olur. Ayrıca alanda başka Kıbrıs Cumhuriyeti bayraklarının olması ve herhangi bir gerginliğe sebep olmaması, “provokasyon olacak” iddiası ile bu müdahalenin yapılmış olma ihtimalini saf dışı bırakır…

Yasemin Hareketi, KTOEÖS ve Barikat’ın küfür içermeyen pankart, döviz ve bayraklarına müdahale ve şiddet kullanılmasını kınıyoruz…

Bizler, bu saldırıları söz, düşünce ve ifade özgürlüğüne yapılmış bir saldırı olarak algıladığımızın da altını çizeriz…”

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
160AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin