habergüncel haber“FARKLI AİLELER, AYNI SEVGİ” SERGİSİ ATÖLYE CADI KAZANI CAFÉ DE AÇILDI
yazarın tüm yazıları:

“FARKLI AİLELER, AYNI SEVGİ” SERGİSİ ATÖLYE CADI KAZANI CAFÉ DE AÇILDI

Yeniçağ podcastını dinleyin

Homofobiye Karşı İnisiyatif Derneği’nin Uluslararası Lezbiyen ve Gey Birliği (ILGA-Avrupa)’nın da desteği ile düzenlediği “Farklı Aileler, Aynı Sevgi” adını taşıyan fotoğraf sergisi dün akşam Atölye Cadı Kazanı Café’de açıldı.

Sergi 9 Ocak Pazar gününe dek 17:00 ile 23:00 saatleri arasında gezilebilecek.

Dernekten yapılan açıklamada; İnisiyatif olarak cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılıklarına karşı mücadele edilmesi, homofobi, bifobi ve transfobinin engellenmesi, lezbiyen, gey, biseksüel ve transgender bireylerin temel evrensel hak ve özgürlüklerinin korunması ve bu konularda duyarlılığın artırılması yönünde etkinlikler  gerçekleştirmeye çalışıldığı ve serginin de  bu çalışmalar çerçevesinde bir adım olduğu  belirtildi.

Açıklamada ILGA-Avrupa’nın bu sergiyi gerçekleştirmekteki amacının yönelimi ve cinsiyet kimliği ne olursa olsun bireylerin eşit aile haklarına sahip olduğuna vurgu yapabilmek olduğu ifade edildi. Birçok Avrupa ülkesinde, bu ailelerin ya tanınmamakta ya da yasal olarak ayrımcılığa uğradığı belirtilen dernek açıklamasında serginin amacının, bu ailelerin ne gibi ayrımcılıklara uğradığını göstermek ve böyle bir ayrımcılığın sosyal olarak kabul edilmesine itirazda bulunmak olduğuna dikkat çekildi.

ILGA-Avrupa’nın “Farklı Aileler, Aynı Sevgi” sergisi orijinal olarak poster ve ilan panosu kampanyası olarak 2008 ve 2009 yıllarında Avrupa genelinde başlatıldı. 2010 yılından itibaren sergi aile hakları hakkındaki farkındalığı artırmak için Avrupa ülkelerini dolaşıyor.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
248AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin