YKPYKP'nin açıklamalarıYKP: "Ciddi surat takınmaktan vazgeçmeden gene görüşmeye başladılar"
yazarın tüm yazıları:

YKP: “Ciddi surat takınmaktan vazgeçmeden gene görüşmeye başladılar”

Yeniçağ podcastını dinleyin

YKP Yürütme Kurulu Üyesi Alpay Durduran görüşme sürecini değerlendirdi. Konu ile ilgili açıklama şöyle:

Ciddi surat takınmaktan vazgeçmeden gene görüşmeye başladılar. Bu kez nerede anlaşamadıklarını saptayacaklar ve BM genel sekreterine verme yükümlülüğünü aldılar. Sonunda anlaşma olmayacak olduktan sonra görevlerini bihakkın yapacaklarına inanıyoruz.

Zaten her konuda anlaşmadan hiçbir konuda anlaşmış sayılmamaya da anlaştıklarına göre rahatça işleri rahattır. Çok uzun yıllar daha görüşebilirler.

Garantör Türkiye’nin çabasıyla Rumların Türkleri yok etmeleri önlendi deniliyor ama yok etme görevi bugünkü ortamda adım adım gerçekleştiğine göre bu uzun görüşmelerin kurbanı olması için önlemler düşünülmesini talep etmek de bizim görevimiz olur.

Başta AB olmak üzere Kıbrıslı Türklerin her ailesinin göçlerle yaralanmasını engellemek ve Kıbrıs’ta bir antlaşmanın olanaksız hale gelmesine engel olmak için ilgililer müdahale etmelidirler.

Görüşme yapanlar Kıbrıslıdırlar ama Kıbrıslı Türk olan bile ailelerin acısını dikkate almıyor. Kıbrıslı Türklerin göçleriyle oluşacak ortamın çözüm kapısını kapamasını ise hiç dikkate alacak gibi görünmüyorlar.

Ancak herkes bilmelidir ki Kıbrıs sorununun çözümünü çok zor hale getirecek olan nüfus yapısının değişimi yalnız bizi değil AB’yi ve uluslararası birçok kurumu ilgilendirmektedir. Onun için koruyucu önlemler alınması şarttır.

Öncelikle Hiçbir yabancının ücretleri düşürmesine izin vermeyen bir düzen kurulmalıdır. Bunun sağlanabilmesi için de hudutlarda ve iş alanlarında denetim sıkı bir şekilde yerine getirilmelidir. İşverenlerin istismarının önlenmesi için de ekonomi kayıt altına alınmalıdır.

AB’nin Parlamentosunun incelenmesini istediği Kuzey için uygun bir şekilde Aki’nin askıdan kısmen indirilmesi önerisinin bu amaçla hayata geçirilmesi gerekmektedir. Sözde lider Eroğlu’ndan bunu talep etmesini bekleriz.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
252AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin