kızıl yeşiltoplumsal cinsiyet eşitliğiToplumsal Cinsiyet Eşitliği Platformu bölge halklarıyla dayanışmasını yineledi

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Platformu bölge halklarıyla dayanışmasını yineledi

Yeniçağ podcastını dinleyin

ToplumsalCinsiyetEşitliğiPlatformuToplumsal Cinsiyet Eşitliği Platformu açıklaması:

Bizler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Platformu bileşeni Feminist, Kadın ve LGBTK örgütleri ve bireyler olarak, Türkiye’de 7 Haziran seçimleri sonrası başlayan ve Kürt Bölgesi’nde gün geçtikçe şiddetlenen çatışmaları kaygıyla takip ediyoruz.

Kuzeyimizdeki coğrafyada, ataerkil merkezi yönetimlerin yeniden yapılanması ve yerinden yönetimi hedefleyen ‘öz-yönetim’ taleplerine orantısız şiddetle karşılık verilmesini derin üzüntü ile izliyoruz. Başta kadın ve çocuklar olmak üzere sayısı 200’e yaklaşan sivilin hayatını kaybetmesi, yüzlercesinin yaralanması, binlercesinin de tutuklanmasına sebebiyet veren sürecin karşısında Kıbrıs’ın kuzey coğrafyasından ses veriyoruz.

Bizler siyasi sorunların şiddetle çözülemeyeceğini kendi yaşadığımız toprakların tarihinden biliyoruz. Kıbrıs için olduğu gibi komşu coğrafyamız için de umudumuzun çözüm ve barıştan yana olduğunu yineliyor, bölge halkları ile dayanışmamızı ortaya koyuyoruz.

 

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ PLATFORMU

KTÖS,Feminist Atölye,Feminist Öğretmen İnsiyatifi,Kıbrıs Dem Genç Kadın,Kuir Kıbrıs,Envision Diversity, YKP Fem, CTP Kadın Örgütü,TDP Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu,MHD,Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği,BKP Kadın Meclisi ,DAÜ SEN,Daü Bir Sen, Tabibler Odası,MAGEM,MAKAMER,Mesarya Kadınları İnsiyatifi,Kıbrıs Türk İnsan Hakları Vakfı

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
259AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin