YKPAnayasaya hayırYeni Kıbrıs Partisi çağrı yaptı: Rejimi bir kez daha reddedelim

Yeni Kıbrıs Partisi çağrı yaptı: Rejimi bir kez daha reddedelim

Yeniçağ podcastını dinleyin

YKP anayasa değişiklik paketini değerlendirdi ve çağrıda bulundu; “haydi Rejimi bir kez daha reddedelim; allayıp pulladıkları Anayasalarına bir kez daha HAYIR diyerek egemenlere, biz daha burdayız ve kurulu düzeninizi reddediyoruz diyelim” dedi.

Açıklama şöyle:

Ülkemizin kuzeyinde 1974 den sonra oluşturulan vitrinin cilalanmasına devam edilmektedir.

Cila ustaları farklı görünseler de, düdük çalınca bir araya gelerek “hep beraber, hep beraber” hareket etmeyi de ihmal etmemektedirler.

Bu çerçevede şimdi gündemimize Anayasal değişikliklerin onaylanmasını koydular. İşin başında diklenen bazı siyasi partiler, son tahlilde aldıkları talimat doğrultusunda hizaya geçtiler ve birlikte olmak için kuşa çevirdikleri değişikliklere onay vermemiz için yalvarmaya başladılar.

Meclis vitrininin süslerinden olan Rejimin 4 siyasal partisi yanlarına Eroğlunu da alarak “beşi bir yerde” gerdanlık takısını oluşturdular. Yapılan tamamen dostlar alışverişte görsün, “biz anayasayı da değiştiririk” gibi göstermelik, halkın tartışmasına, anlamasına fırsat tanımayan, yerel seçim kampanyası içinde yutturulmaya çalışılan bir durumu oluşturmaktadır.

Yapılan değişiklikler hiç bir anlam taşımamaktadır. Hatırlatmakta yarar vardır: 1985 Anayasasına hayır diyen o zamanın rejime karşı yurtseverleri, acaba o gün oylanan Anayasada bugün yaptıkları değişiklikler olmuş olsa evet mi diyeceklerdi!

Değerli halkımız! Anayasanın bazı maddelerini allayıp pullayan Beşi Bir Yerde ekibinin “evet” için yalvarmalarına inanmayın. Anayasa da geçici 10. Madde durdurduktan sonra, yapılan hiçbir değişikliğin hayat bulması mümkün değildir. Kıbrıslının kendi kendini yönetmesi mümkün değildir. Önümüzde bir fırsat daha doğmuştur. Bu memleket bizim, biz yöneteceğiz… Bu memleket bizim talimatla yönetilmeye hayır deyip yıllardır mücadele sürdüren tüm yurtseverler…

Yeni Kıbrıs Partisi olarak tüm halkımıza çağrıda bulunuyoruz: Haydi rejimi bir kez daha reddedelim. Allayıp pulladıkları Anayasalarına bir kez daha HAYIR diyerek egemenlere, biz daha burdayız ve kurulu düzeninizi reddediyoruz diyelim.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
248AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin