seçimlerboykot 2013Sandığa gitme, boykot et, Akça ve patronu Tayyip cevabını net olarak anlasın!
yazarın tüm yazıları:

Sandığa gitme, boykot et, Akça ve patronu Tayyip cevabını net olarak anlasın!

Yeniçağ podcastını dinleyin

YKP Boykot Eylem Komitesi üyesi Murat Kanatlı’nın açıklaması şöyle:

Halil İbrahim Akça, bir kez daha elçi değil, vali olduğunu ispatladı.

Böylesi bir döneminde Akça “tüm Kıbrıs Türkü, Türkiye’nin bu konuda Kıbrıs Türkü’nün iyiliği için her şeyi yapmaya çalıştığının farkındadır ve farklı kesimlerin farklı propagandalarına da prim vermiyordur” diyerek siyasal kampanyaya katıldı.

“Kıbrıs Türkü” derken kuzeyde yaşayan herkese seslendiği anlaşılmaktadır. Açıklamayı “şükran” etkinlikleri çerçevesinde kendini ziyaret eden asker eskisi derneklerin ziyaretinde yaptı. Yani milli davaya hassasiyet hatırlatması da yapılmış oldu.

Kıbrıs sorunun çözümü için yapılan görüşme sürecinin en kritik zamanında tehdit etmeyi de sürdürdü ve TC’nin son dönemindeki klasik tehdidini “Birleşik Kıbrıs veya ayrılmış Kıbrıs” diyerek tekrarladı.

Akça bir valiye yakışan şekilde gerçek patronun kendisi olduğu hissettirecek biçimde, militarist törenlerin arifesinde, bu törenlerin hazırlığını bahane ederek “seçim” çalışmalarına ayar çekmektedir.

Böylesi koşullarda Akça’ya gerçek cevap fırsatı onların çizdiği sınırlarda gerçekleşecek bu seçim düzenine katılmak değil, boykottur.

boykot2013TC’nin asker ve sivil bürokrasisi Kıbrıs’ın kuzeyindeki kendine karşı girişilecek her türlü itaatsizliğe karşı hassastırlar, uluslararası kamuoyuna Kıbrıslı Türklerin rıza ile her şeyin gerçekleştirildiği mesajı vermeye çalışmaktadırlar.

Bu nedenle belli oluyor ki seçime katılım oranında ciddi düşüş olmasından, TC’nin asker ve sivil bürokrasisi ve dolayısı ile Akça da, Kıbrıs’taki uygulamalarına karşı tepkinin yükselmesinden rahatsızdır, bu nedenle “farklı propagandalarına da prim vermeyin” çağrısı yapmaktadırlar.

“Prim vermeyin” peki ne yapın? TC asker ve sivil bürokrasisinin denetiminde, kontrolünde olanlara oy vererek TC devletinin kurduğu rejimin meşruluğunu devam ettirin çağrısı yapılmaktadır.

YKP, bir kez daha ve yeniden bu oyunu bozma çağrısı yapmaktadır.

Akça’ya verilecek en net yanıt, “bu memleket bizim, biz yöneteceğiz, senin parmak işaretlerinde oy vermeyeceğiz” demenin en dolaysız yolu acenta seçimlerine hayır demek, boykot çağrısına katılmaktır.

TC’nin kurduğu sahnenin önündeki sandıkla uğraşmak yerine perdeleri indirmek ve perdenin arkasındakileri işaret etmek için, sandığa gitme, boykot et, Akça ve patronu Tayyip cevabını net olarak anlasın!

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
259AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin