arşivhaberKTÖS: “UBP VE BENZERLERİNE BOYUN EĞMEDİK, EĞMEYECEĞİZ"
yazarın tüm yazıları:

KTÖS: “UBP VE BENZERLERİNE BOYUN EĞMEDİK, EĞMEYECEĞİZ”

Yeniçağ podcastını dinleyin

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS)  Genel Sekreteri Şener Elcil,  UBP hükümetini, “partizanlık yapmakla, adam kayırmacılıkla ve köleci anlayışla hareket etmekle” suçlayarak, “UBP ve benzerlerine boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Kıbrıs Türk toplumu sahipsiz değildir” dedi.

Konu ile ilgili açıklama şöyle:

Ülkeyi yangın yerine döndüren, dayatma anlayış, Kıbrıslı Türkler’e baskılarını artırırken diğer yandan ise işbirlikçi UBP hükümetinin partizanca uygulamalarına göz yummaktadır.

Eğitimi, sağlığı, sosyal güvenliği ortadan kaldırmaya yönelik dayatma anlayışı devam ettiren işbirlikçi UBP hükümeti emekçileri köle yapma politikası gütmektedir. Günlerdir hastanelerde ve okullarda devam eden eylemleri hiçe sayarak, sessiz duran UBP hükümeti, sağlık ve eğitim çalışanlarının hak ettikleri ödenekleri de ödememekte direnerek “köleci” anlayışını sürdürmektedir. 1 Mayıs emeğin uluslar arası dayanışma gününde işçiye ve emekçilere yaldızlı sözler düzen Sn. Eroğlu ve emekçilerin haklarını korudukları yalanına sarılan ve “mangal başında” toplumla alay eden Sn. Küçük ve işbirlikçi UBP hükümeti, kendi yandaşlarına hizmet ettiklerini gizlemeye çalışmaktadırlar. Kamu Hizmeti Komisyonu’nun yasasını değiştirmeye çalışmak, emeklilik yaşını 65’e çıkarmak, Esnaf Zanaatkarlar’ı siyaseten denetime almak için başlatılan tüm girişimlerin temelinde partizanlık ve adam kayırma vardır. Toplumu çok sevdiklerinden bahsedenler ve Kıbrıslı Türkler’in varlığı için uğraş verdiğini söyleyenler “partizanlıktan adam kayırmaktan” öte bir iş yapmamaktadırlar. İşbirlikçi UBP hükümetinin bu yaptığı partizanlıklar her nedense taşeronu olduğu AKP hükümeti ve onun buradaki valisini rahatsız etmemektedir. Bu düzeni kuran dayatmacı anlayış partizanlıktan, adam kayırmaktan rahatsız olmadığı gibi, “yapılan yanlışların bedelini de Kıbrıslı Türkler ödemelidir” diye fetva vermektedir.

Bilinmelidir ki partizanlığa, adam kayırmaya köleci anlayışa bunu dayatan Ankara hükümetlerine ve onun işbirlikçisi UBP ve benzerlerine boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Kıbrıs Türk toplumu sahipsiz değildir.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
259AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin