YKPYKP'nin açıklamalarıYKP 1 Eylül’deki tüm Kıbrıslıların katılacağı ortak eyleme katılım çağrısı yaptı
yazarın tüm yazıları:

YKP 1 Eylül’deki tüm Kıbrıslıların katılacağı ortak eyleme katılım çağrısı yaptı

Yeniçağ podcastını dinleyin

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Yürütme Kurulu, yayınladığı bildiri ile 1 Eylül’de tüm Kıbrıslıların gene birlikte eylemle kutlayacağını ve YKP’nin de bu eyleme destek vereceğini açıkladı. Konu ile ilgili bildiri şöyle:

21.yüzyılın başında, emperyalizmin ve kapitalizmin yarattığı sonuçlar nedeniyle dünya insanlığının büyük bir bölümü açlık, baskı ve savaşlarla karşı karşıya bulunmaktadır. İnsanlık savaşlardan çok çekmiştir, hala da çekmektedir. Savaşlar Ortadoğu ve geri bıraktırılmış halkların günlük yaşamı haline gelmiştir. Sömürü çarkları barışın önünde en büyük engel olarak durmaktadır. Bu da en fazla emekçileri etkilemektedir.

Savaşlardan Kıbrıslılar da çok çekmiştir ve hala da çekmektedirler. Devamlı savaş tehlikesi ile yaşamaktadırlar. Egemen güçler ve onların yerli işbirlikçileri, Kıbrıs’ta barışı istememektedirler. Andlaşma ve çağdaş bir yaşam istememektedirler. “Esir kampı” yaşamına mahkûm ettikleri Kıbrıs Türk Toplumunu, savaş tehditleri altında yok etmeye uğraşmaktadırlar.

Yeni Kıbrıs Partisi, halkımızı Dünya Barış Gününde mücadeleye katkı koymaya, destek vermeye ve ortak yapılacak etkinliğe katılmaya çağırmaktadır.

Bu çerçevede YKP, üyeleri, parti sempatizanları ve parti dostları başta olmak üzere tüm Kıbrıslıları 1 Eylül, Perşembe günü ara bölgede Ledra Palace’daki “Home for Cooperation” önünde saat 19:30’daki eyleme destek vermeye çağırır.

YKP, etkinliklere geçmiş yıllarda olduğu gibi yine kendi korteji ile katılacaktır. Bu çerçevede tüm üyelerimizi, parti sempatizanlarımızı ve parti dostlarımızı saat 18:00’de YKP Genel Merkezi önünde buluşmaya ve 18:30 Kuğulu Park’ta buluşacak örgütlerle ortak kortej oluşturup ara bölgedeki etkinliğe katılmaya çağırıyoruz…

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
261AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin