.Yeniçağyeniçağ güncelARTIK SOKAK ZAMANI
yazarın tüm yazıları:

ARTIK SOKAK ZAMANI

Yeniçağ podcastını dinleyin

Yeniçağ: Sendikal Platform, UBP Hükümetinin,  AKP’nin dayatma paketlerini hayta geçirmek için başlattığı uygulamalara karşı eylem başlattı. İlk olarak geçtiğimiz Salı günü Platform bünyesinde bulunan KTAMS Lefkoşa Tapu Dairesi ile mahkemelerde, KTOEÖS Demokrasi Ortaokulunda, KTÖS de Ataürk Öğretmen Akademisinde gerv başlattı.

Grevlerin giderek yaygınlaştırılması ve 28 Ocakta bir mitingle sürmesinin  programlandığı açıklanmıştır.

Platform üyesi sendika yetkileri yaptıkları açıklamalarda, kavganın ve mücadelenin artık ne maaş artışı, ne de 13. maaaşın gününde ödenmemiş olmasının olmadığı, kavganın artık ada üzerinde varoluş  ve Kıbrıs Türküne yapılan hakaretler karşısında Kıbrıslının onurunu koruma mücadelesi olduğunu belirttiler.

Kıbrıslıya dayatılan ve insanlarımızı yoksullaştırmaya, göç ettirmeye neden olacak paketlere karşı da mücadelede kararlı olduklarını belirten platform üyesi sendika yetkilileri, kendilerinin hiçbir hükümetin memuru olmadıklarını da vurguladılar.

Mücadele kıvılcımının başlatıldığını, Kıbrıslının ayağa kalkıp mücadeleye başladığının altını çizdiler ve mücadele amaçları içinde  yeniden Kıbrısı birleştirmek ve varılacak bir andlaşmayla Kıbrıslının insanca yaşam düzeyine kavuşmasını sağlamak olduğunu da dile getiren sendika yetkilileri, “ yeter artık, bunların yaptığı bu halka saygısızlıktır.Kıbrıs Türk halkına yönelik hakaretler ve dayatmalar devam ederken, bu anlayışa destek verenlerin o makamlarda oturmalarına sabrımız yoktur, Kıbrıslının kendi onurunu ayakta tutacak yöneticilere ihtiyaç vardır” dediler.

Sendikal Platform üyesi sendika yöneticileri, grevlerle başlatılan kavganın bütün toplumun kavgası olduğunu belirterek, “ baskı ve zülümle halkımızı göçe zorluyorlar, bunu kabul etmeyeceğiz ve başlattığımız mücadeleyi sürdüreceğiz” mesajı ile tüm halkı bu mücadeleye destek vermeye çağırdılar.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
5,999BeğenenlerBeğen
796TakipçilerTakip Et
1,253TakipçilerTakip Et
234AboneAbone Ol

yazılar

Yeniçağ Podcastını dinleyin