Murat Kanatlı, Kıbrıs Tv’deydi

Must read

YKP adaylarından Murat Kanatlı, 4 Mart, Pazartesi gece 22’de Kıbrıs Tv’de Ayşe Menekşeli’nin sunduğu Gece Durağı programına konuk olan aslında mevcut sistemde belediye başkanının yalnızca belediye meclisinin hizmetinde olan, belediye meclisinin aldığı kararların yürütülmesinden sorumlu kişi olduğunu belirterek, “Biz belediye meclisine gerçek görevini vermek istiyoruz. Bunun yanında da yerelle temas eden ayağını güçlendirmek istiyoruz” dedi.

Kanatlı, kadın sığınma evinin sadece 8 Mart’tan 8 Mart’a gündeme gelen bir konu olamayacağının, yerel yönetimleri konuşurken kadının görünmez emeğinden de bahsedilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Kanatlı, “başka bir yerel yönetim mümkün” derken kastedilenin katılımcı bütçe olduğunu; yani halka bütçenin kontrolünün verilmesi, önceliklerini kendi belirlemesinin, ve parasını nasıl harcayacağına kendi karar vermesinin sağlanması olduğunu vurguladı.

Kanatlı, “başka bir türlü siyaset yapıyoruz, başka bir türlü yönetimin var olduğunun derdini anlatmaya çalışıyoruz. Biz gidip kimseden oy istemiyoruz. Biz yapmak istediklerimizi anlatıyoruz, niyetimizi ortaya koyuyoruz ve bunun mümkün olduğunu insanlara anlatmaya çalışıyoruz. Lefkoşalılar da eğer bunu talep ederse ve diğer yapılar da bunu yaparsa, bu bizim açımızdan bir kazanım olur. Bizce Lefkoşalı katılımcı bütçe ile yönetilmeyi hak ediyor” dedi…

- Advertisement -spot_img

More articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

Latest article